Dziś jest: Poniedziałek, 28.11.2022 20:10

Kolbuszowa

 

Aktualności

Nowe kierunki w szkole w Weryni

03-02-2021
Od nowego roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni pojawią się trzy nowe kierunki kształcenia. Zarząd Powiatu Kolbuszowskiego właśnie wyraził na nie zgodę.
 
Nowe kierunki, na które już wkrótce będzie prowadzony nabór, planowo mają zostać uruchomione zarówno na poziomie technikum, jak i szkoły branżowej.

Wśród nich znajdują się:
- technik eksploatacji portów i terminali
- szkoła branżowa I stopnia – operator maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych oraz operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych.
 
O tym, czy nowe kierunki zostaną uruchomione zadecydują sami uczniowie, których rekrutacja rozpocznie się już w maju br. – Wzbogacamy ofertę edukacyjną Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni o trzy nowe kierunki – mówi Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś. – Wszystkie zawody, w jakich planujemy kształcenie należą do grupy poszukiwanych pracowników – podkreśla.
 
Krótko o nowych zawodach
Technik eksploatacji portów i terminali jest zawodem z branży transportowo – logistycznej. Zajmuje się organizowaniem prac w terminalach przeładunkowych; nadzoruje prace i obsługę urządzeń przeładunkowych w portach morskich oraz rzecznych, terminalach samochodowych, kolejowych czy lotniczych; organizuje prace związane ze składowaniem towarów; obsługuje podróżnych przemieszczających się różnymi środkami transportu lądowego, kolejowego, powietrznego oraz wodnego.
 
Co robi operator?
Operator maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych obsługuje maszyny i urządzenia stosowane w robotach ziemnych i drogowych oraz wykonuje czynności związane z konserwacją maszyn i urządzeń drogowych. Z kolei operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych obsługuje i nadzoruje urządzenia służące do wytwarzania wyrobów z tworzyw sztucznych. Ponadto obsługuje urządzenia pomocnicze do podawania surowca i odbioru przetworzonego tworzywa, sortuje półprodukty oraz gotowe produkty, kwalifikuje je według jakości i pakuje, a także nadzoruje i kontroluje prawidłowości przebiegu procesów przetwarzania tworzyw sztucznych.
Barbara Żarkowska 

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

  ul. 11-go Listopada 10
       36-100 Kolbuszowa
           
        NIP: 814-15-73-682
 REGON: 690581382

Informacja:

tel:  17 744 57 71,
      17 227 58 80
fax: 17 227 15 23

Godziny otwarcia urzędu:

            poniedziałki - 8:00 - 16:00

 od wtorku do piątku - 7:30 - 15:30


© 2015 - Powiat Kolbuszowski
Realizacja: Ideo