Dziś jest: Czwartek, 25.4.2024 13:26

Nowy kierunek w Zespole Szkół Technicznych

21-03-2019
W Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej będzie prowadzony nabór na nowy kierunek – technik elektryk. – Zapotrzebowanie na specjalistów w tym zawodzie jest bardzo duże – mówi Starosta Kolbuszowski. – Są oni obecnie poszukiwani na rynku pracy, stąd pomysł o uruchomieniu właśnie tego kierunku – dodaje szef Powiatu.

Obecnie kolbuszowski ZST oferuje gimnazjalistom i ósmoklasistom następujące kierunki na poziomie technikum: technik budownictwa, technik geodeta, technik hotelarstwa, technik informatyk, technik logistyk, technik mechanik, technik mechatronik, technik technologii drewna, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz technik usług fryzjerskich. Od tego roku wachlarz ten poszerzony zostanie o nowy kierunek – technika elektryka.

Wiedza i doświadczenie
Technik elektryk to atrakcyjny zawód z przyszłością, z szerokimi perspektywami pracy przy obsłudze i eksploatacji urządzeń elektrycznych oraz budowie nowych instalacji elektrycznych. Uczniowie, którzy zdecydują się właśnie na ten kierunek zostaną przygotowani do projektowania, wykonywania, diagnozowania stanu, dokonywania napraw instalacji elektrycznej oraz maszyn i urządzeń zasilanych prądem elektrycznym. Absolwenci tego kierunku nabędą aktualną wiedzę oraz umiejętności zawodowe, ale także świadomość i potrzebę ciągłego doskonalenia się i pozyskiwania nowych uprawnień.

Praca czeka
Jak przekonuje dyrekcja szkoły technik elektryk może znaleźć zatrudnienie w wielu miejscach, m.in. w elektrowniach, zakładach energetycznych, kopalniach czy w biurach projektowych jako projektant okablowania strukturalnego. Patronat nad klasą obejmie PGE, dzięki czemu uczniowie już w trakcie nauki będą mieć możliwość odbywania praktyk i stażów wakacyjnych. Uzyskają w ten sposób cenne doświadczanie. Co więcej, spora grupa uczniów będzie mieć szansę na pracę w firmach, w których odbywała praktyki.