Dziś jest: , 19.5.2024 00:13

Nowy rok szkolny 2008/2009 rozpoczęty

02-09-2008

Nowy rok szkolny 2008/2009 rozpoczęli 1 września br. uczniowie w szkołach ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Kolbuszowskiego. Ten dzień ma wielkie i doniosłe znaczenie dla każdego ucznia, jego rodziców oraz nauczycieli.

Uczniowie, ich nauczyciele i rodzice zainaugurowali go udziałem w mszach świętych, odprawionych w kościołach parafialnych. Msza święta, była podziękowaniem za szczęśliwe przeżycie wakacji i jednocześnie prośbą o Boże Błogosławieństwo na nowy rok szkolny.

Potem, już w szkołach odbyły się uroczyste akademie. W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym im. Janka Bytnara w Kolbuszowej uczestniczyli: Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś, Wicestarosta Waldemar Macheta, Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Kopeć, a także Przewodniczący Rady Rodziców LO Zbigniew Skowroński.

Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś wręczył akt powołania mgr Krystynie Zembrowskiej na stanowisko dyrektora tej szkoły. Dyrektor LO Krystyna Zembrowska: „Dziękuję Panu Józefowi Kardysiowi - Staroście Kolbuszowskiemu za powołanie mnie na stanowisko Dyrektora mojej ulubionej szkoły. Czuję się wyróżniona i zaszczycona tą nominacją. Ponadto dziękuję Zarządowi Powiatu Kolbuszowskiego za poparcie mojej kandydatury na to stanowisko oraz koleżankom i kolegom z Rady Pedagogicznej za zaufanie jakim mnie obdarzyli. Postaram się nie zawieść tego zaufania”.

Dyrektor szkoły odczytała nadesłane listy z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego: od Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Posła na Sejm RP Zbigniewa Chmielowca oraz Burmistrza Kolbuszowej Jana Zuby.

Zastępca Dyrektora - Dariusz Fus przedstawił uczniom ich wychowawców oraz nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Po uroczystości uczniowie udali się do swoich klas, gdzie odbyli pierwsze spotkania z wychowawcami.
                Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego nie była pierwszym dniem pracy dla nauczycieli. Kilka dni wcześniej przeprowadzili egzaminy klasyfikacyjne i odbyli rady pedagogiczne, podczas których rozplanowano nowy rok szkolny, ustalając m. in. przydział zajęć, plan wycieczek i imprez. Zapoznano się także z nowościami, które dotyczą m. in. zasad oceniania i klasyfikowania.