Dziś jest: Sobota, 15.6.2024 16:46

Kolbuszowa

 

Aktualności

Pierwsza sesja nowej kadencji za nami

02-05-2024

W czwartek (2 maja), w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej, odbyła się I Sesja Rady Powiatu w Kolbuszowej VII kadencji. Głównymi punktami posiedzenia było ślubowanie radnych oraz wybór: Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu, Starosty Kolbuszowskiego, Wicestarosty Kolbuszowskiego oraz członków Zarządu Powiatu.
 
Sesję rozpoczął radny Józef Kardyś, który prowadził posiedzenie do czasu wyboru nowego Przewodniczącego Rady Powiatu. Pierwszym jej punktem było złożenie ślubowania, w którym uczestniczyło siedemnaścioro radnych (nieobecni: Maria Zawada oraz Jan Zuba). Wśród Rady Powiatu VII kadencji znalazło się aż sześć nowych twarzy. Nowymi radnymi zostali: Anna Sudoł, Łukasz Płaza, Ryszard Rzeszutek, Jan Zuba, Artur Świder oraz Ewelina Żołnierczyk.
 
Wybory w głosowaniu tajnym
Po ślubowaniu nastąpił wybór Przewodniczącego Rady Powiatu. Na to stanowisko radny Marek Kuna zaproponował Mieczysława Burka, innych kandydatur nie było. Wybór Przewodniczącego odbywał się w głosowaniu tajnym. Decyzją 16 radnych na to stanowisko wybrany został Mieczysław Burek. Następnie przeprowadzone zostały wybory Starosty Kolbuszowskiego. Na to stanowisko Przewodniczący Mieczysław Burek zaproponował Józefa Kardysia, innych kandydatur nie było. Wybór Starosty, podobnie jak Przewodniczącego, odbywał się w głosowaniu tajnym. Za kandydaturą Józefa Kardysia zagłosowało 12 radnych. Następnie odbyły się wybory Wicestarosty Kolbuszowskiego. Na to stanowisko Starosta Józef Kardyś zaproponował Wojciecha Cebulę, innych kandydatur nie było.  Po przeliczeniu wszystkich głosów, które oddawane były w głosowaniu tajnym, decyzją 15 radnych Wojciech Cebula został wybrany na Wicestarostę Kolbuszowskiego VII kadencji. W dalszej kolejności, również w głosowaniu tajnym, wybierano członków Zarządu Powiatu, na których zaproponowano radnych: Marka Kunę, Józefa Prymona oraz Henryka Wojdyło. Wszystkie trzy kandydatury znalazły poparcie wśród radnych: Marek Kuna otrzymał 14 głosów, Józef Prymon – 13 głosów, zaś Henryk Wojdyło – 14 głosów.
 
Wybór zastępcy

Ostatnim wyborem, jakiego dokonali radni podczas pierwszego posiedzenia, było wyznaczenie Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu. Na to stanowisko zaproponowano radnego Emila Wilka, innych kandydatur nie było. Tu podobnie jak poprzednio wybory odbywały się w głosowaniu tajnym. Za kandydaturą Emila Wilka zagłosowało 9 z 17 radnych, co pozwoliło na wybranie go na zastępcę szefa Rady Powiatu.
 
W skład Komisji Skrutacyjnej, odpowiedzialnej za przeprowadzenie poszczególnych wyborów weszli Barbara Wojnas (przewodnicząca) oraz członkowie: Anna Sudoł oraz Roman Petejko.  
 
Barbara Żarkowska

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

  ul. 11-go Listopada 10
       36-100 Kolbuszowa
           
        NIP: 814-15-73-682
 REGON: 690581382

Informacja:

tel:  17 744 57 71,
      17 227 58 80
fax: 17 227 15 23

Godziny otwarcia urzędu:

            poniedziałki - 8:00 - 16:00

 od wtorku do piątku - 7:30 - 15:30


© 2015 - Powiat Kolbuszowski
Realizacja: Ideo