Dziś jest: Sobota, 20.4.2024 10:15

Plebiscyt wyboru Najlepszej Piłkarki, Piłkarza i Trenera Powiatu Kolbuszowskiego 2005

22-02-2006

Po raz pierwszy został ogłoszony i zorganizowany Plebiscyt na Najlepszą Piłkarkę, Piłkarza i Trenera Powiatu Kolbuszowskiego 2005 roku. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Kolbuszowski Bogdan Romaniuk.

W powiecie kolbuszowskim działa 20 klubów piłkarskich, w których gra około 700 zawodników w różnych grupach wiekowych, których pasją jest piłka nożna.

W plebiscycie na najlepszą piłkarkę, piłkarza i trenera zakupiono 368 kart do głosowania Kupony zostały wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Całkowity dochód ze sprzedaży kuponów w kwocie 736 zł został przekazany na potrzeby WTZ.

Głosować można było w miejscowych warsztatach oraz podczas trwania niedzielnych rozgrywek VI edycji PHLPN. Na kuponie wybierano imię i nazwisko typowanej piłkarki, piłkarza i trenera powiatu kolbuszowskiego. Ważnych kart do głosowania oddano 288: „na piłkarkę roku 2005” zgłoszono 6 zawodniczek, „na piłkarza roku 2005” zgłoszono 25 zawodników, zaś „na trenera 2005 roku” – 13 kandydatów.

Z inicjatywy radnego powiatu Grzegorza Romaniuka i Kazimierza Wiącka, pracownika starostwa, w dniu 18 lutego 2006 roku w Restauracji „Krokodyl” odbył się Pierwszy Bal Piłkarza 2005 Powiatu Kolbuszowskiego. Bal objął honorowym patronatem Starosta Bogdan Romaniuk. Uroczystą Galę prowadziła Elżbieta Wróbel, sekretarz powiatu wraz z Grzegorzem Romaniukiem, radnym powiatu.

W Plebiscycie na Najlepszą Piłkarkę, Piłkarza i Trenera Powiatu Kolbuszowskiego 2005 roku zwyciężyli:

Najlepsza Piłkarka 2005 roku w Plebiscycie Powiatu KolbuszowskiegoRenata Warunek.

W plebiscycie otrzymała 231 głosów. Piłkarka II Ligowego Zespołu UKS Sokół Kolbuszowa Dolna, napastniczka, gra w drużynie od samego początku. W rundzie jesiennej strzeliła 26 bramek.

Najlepszy Piłkarz 2005 roku w Plebiscycie Powiatu KolbuszowskiegoArtur Winiarski.

W plebiscycie otrzymał 188 głosów. Młody piłkarz, podpora Klubu Sportowego „Zryw” Dzikowiec, były zawodnik III Ligowej Stali Stalowa Wola.

Najlepszy Trener 2005 roku w Plebiscycie Powiatu KolbuszowskiegoAndrzej Szczęch.

W plebiscycie otrzymał 224 głosy.Wieloletni Piłkarz Klubów: „Stal” Rzeszów, „Izolator” Boguchwała, „Kamax” Kańczuga, KKS Kolbuszowianka, „Zryw” Dzikowiec. Obecnie trener „Zrywu” Dzikowiec. Największy sukces to awans do IV Ligi z Drużyną Seniorów Dzikowiec.

Z rąk starosty Bogdana Romaniuka, zwycięzcy plebiscytu otrzymali statuetki wraz z pamiątkowym dyplomem. Dodatkowo fundatorzy nagród: Stefan Orzech, Andrzej Szymański i Grzegorz Cudo, przekazali na ręce laureatów pamiątkowe gadżety.

Na uroczystą Galę przybyli: senator RP Mieczysław Maziarz; poseł na sejm RP Zbigniew Chmielowiec; Jan Zuba, burmistrz miasta Kolbuszowa; Józef Fryc, przewodniczący rady miejskiej w Kolbuszowej; Krzysztof Klecha, wójt gminy Dzikowiec; Franciszek Ozga, przewodniczący rady gminy Dzikowiec; Małgorzata Mokrzycka-Kwaśnik, skarbnik powiatu; Daniel Jakubowski, kierownik WTZ w Kolbuszowej; a także licznie zgromadzeni działacze klubów sportowych z terenu powiatu – Jerzy Daniło, trener KKS Kolbuszowianka; Marek Lorenc, trener Sokół Kolbuszowa Dolna; Adam Harchut, prezes KKS Kolbuszowianka; Franciszek Tylutki, prezes Klubu Sportowego Zryw Strażak Dzikowiec; Dariusz Widelak, prezes Klubu Sportowego Sokół Kolbuszowa Dolna; Kazimierz Guzior, prezes Klubu Sportowego „Huragan Przedbórz”; sędziowie piłki nożnej na czele z Andrzejem Wieczerzakiem. Obecni byli także wiceprezesi, działacze, a ponadto sponsorzy wielu klubów piłkarskich i imprez sportowych: Janusz Karkut, Andrzej Skowroński, Marek Skowroński, Piotr Sawuła, Zygmunt Sokołowski, Krzysztof Mitura, Andrzej Żywiec, Stanisław Kapusta, Mariusz Cyran, Grzegorz Fryc i Wiesław Kosiorowski.

Tak wspaniałej organizacji plebiscyty i balu nie udałoby się zorganizować, gdyby nie pomoc wielu osób i instytucji.

W tym miejscu chcemy podziękować prywatnym sponsorom: radnemu powiatu Grzegorzowi Romaniukowi,  Firmie Rodzinnej „Orzech” reprezentowanej przez Stefana Orzecha, Andrzejowi Szymańskiemu Hurtownia Sportowa „Profi”, Grzegorzowi Cudo sklep „AGD”, Grzegorzowi i Małgorzacie Domaradzkich Biuro Turystyczne „Wagabunda”, Zbigniewowi Noga dyrektorowi PZU w Kolbuszowej, Wiesławowi Haraf – dyrektorowi Zakładu Ciepłownictwa i Mieszkalnictwa, prezesowi Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu „Samopomoc Chłopska” w Kolbuszowej Władysławowi Mytych oraz kierownikowi Romanowi Szypuła i kierowniczce Restauracji „Krokodyl” Zofii Śnieżek.

Dziękujemy!