Dziś jest: , 24.3.2019 09:03

Kolbuszowa

 

Aktualności

Podziękowania od gminy Czersk

12-04-2018
Gmina Czersk dziękuje Staroście Kolbuszowskiemu Józefowi Kardysiowi oraz radnym za pomoc finansową, udzieloną mieszkańcom, poszkodowanym podczas nawałnicy, jaka przeszła nad ich domostwami w sierpniu ubiegłego roku.
 
Z inicjatywą udzielenia pomocy poszkodowanym mieszkańcom wystąpił Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś. Podczas ubiegłorocznej sierpniowej sesji Rady Powiatu zaapelował do radnych powiatowych o pomoc dla mieszkańców gminy Czersk w powiecie chojnickim, którzy ucierpieli podczas nawałnicy, jaka przeszła nad ich regionem w nocy z 11 na 12 sierpnia ub. r. Skala zniszczeń była bardzo duża. Mieszkańcy pozbawieni byli prądu, zniszczone były domostwa, drogi oraz sieć wodociągowa.
- Pokażmy gest solidarności i pomóżmy ludziom, którzy tej pomocy potrzebują – mówił podczas sesji Starosta Józef Kardyś.
 
Radni jednogłośnie poparli pomysł Starosty Kolbuszowskiego, udzielając pomocy finansowej w wysokości 20 tysięcy złotych, z przeznaczeniem na realizację zadań własnych gminy z zakresu pomocy społecznej tj. na wypłatę zasiłków celowych dla osób poszkodowanych przez nawałnicę.
 
W kilka miesięcy od tych wydarzeń na ręce przewodniczącego Rady Powiatu w Kolbuszowej Mieczysława Burka wpłynęło podziękowania od Burmistrza Czerska Jolanty Fierek, którego treść publikujemy poniżej.
 
 
„Człowiek jest wielki nie przez to,
Co posiada, lecz przez to, kim jest,
Nie przez to, co ma, lecz przez to,
Czym  dzieli się z innymi”
~Jan Paweł II
 
 
PODZIĘKOWANIA
 
 
                Składam ogromne podziękowania Panu Przewodniczącemu Rady Powiatu w Kolbuszowej Mieczysławowi Burkowi, radnym Rady Powiatu Kolbuszowskiego, Panu Staroście Kolbuszowskiemu Józefowi Kardysiowi, a także Mieszkańcom za udzieloną pomoc finansową przekazaną nam na usuwanie skutków nawałnicy, która przeszła w nocy z 11/12 sierpnia 2017 roku przez tereny naszej gminy.
                Spowodowane działaniem niszczycielskiego wiatru niewyobrażalne szkody wywołały masowe uszkodzenia domostw i infrastruktury drogowej. Niespotykana dotąd siła powaliła hektary lasu, pozrywała linie energetyczne, wywołała ogromne straty w gospodarstwach rolnych. Skutki sierpniowej nawałnicy będą odczuwalne w naszej gminie jeszcze przez długi czas, a odbudowa drzewostanu trwać będzie przez dziesięciolecia. W sytuacjach kryzysowych przekonujemy się o międzyludzkiej solidarności, życzliwości i pomocy, dzięki której udało się znacznie przyspieszyć proces odbudowy i naprawy powstałych zniszczeń.
                W imieniu Mieszkańców Gminy Czersk, radnych Rady Miejskiej w Czersku oraz własnym, serdecznie dziękuję za okazaną pomoc finansową, a przede wszystkim za bezinteresowną życzliwość. Jednocześnie informuję, że w najbliższym czasie otrzymają Państwo zaproszenia na uroczyste spotkanie wszystkich samorządów, które udzieliły pomocy finansowej.
 
Łączę wyrazy szacunku
 
Burmistrz Czerska
Jolanta Fierek  

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

  ul. 11-go Listopada 10
       36-100 Kolbuszowa
           
        NIP: 814-15-73-682
 REGON: 690581382

Informacja:

tel:  17 744 57 71,
      17 227 58 80
fax: 17 227 15 23

Godziny otwarcia urzędu:

            poniedziałki - 8:00 - 16:00

 od wtorku do piątku - 7:30 - 15:30


© 2015 - Powiat Kolbuszowski
Realizacja: Ideo