Dziś jest: Środa, 8.5.2024 23:32

Ponad 7 milionów złotych na szkoły!

03-08-2022
Wybrany został wykonawca, który zajmie się modernizacją obiektów szkolnych, zarządzanych przez Powiat Kolbuszowski. Wszystkie prace wycenione zostały na 7 195 500 zł.

Inwestycja ta prowadzona będzie w ramach funduszy pozyskanych z Programu POLSKI ŁAD. Z tego źródła Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego otrzymał 6 412 500 zł. Brakująca kwota pochodzić będzie ze środków własnych Powiatu. Prace rozpoczną się już wkrótce.

W szkołach
W ramach tego zadania prace modernizacyjne odbywać się będą w: Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej, Centrum Kształcenia Zawodowego, Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej oraz Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni.

W skrócie, w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej, planuje się:
- wykonanie: parkingów wraz z jezdnią manewrową, odwodnieniem, oświetleniem i monitoringiem, a także remont istniejącego chodnika, zlokalizowanego bezpośrednio przy hali sportowej, wymianę ogrodzenia, budowę brakującego odcinka chodnika oraz wykonanie dwóch instalacji fotowoltaicznych na budynku strzelnicy.
- modernizację sali gimnastycznej, w której wymieniona zostanie cała witryna okienna. Zamontowane zostaną także nowe drzwi prowadzące do pomieszczenia oraz wymieniona instalacja wentylacyjna, centralnego ogrzewania oraz elektryczna. Po zakończeniu tych prac planowane są roboty naprawcze tj. szpachlowanie i malowanie ścian. Z kolei w części socjalnej, obejmującej szatnie, sanitariaty oraz pomieszczenia dydaktyczne prowadzone będą prace polegające na wymianie: instalacji centralnego ogrzewania i wentylacji, oświetlenia na energooszczędne, instalacji wod.-kan. oraz elektrycznej. Na koniec zaplanowano roboty naprawcze tj. szpachlowanie i malowanie ścian.

W Centrum Kształcenia Zawodowego w Kolbuszowej planowana jest:
- przebudowa ogrodzenia oraz montaż instalacji fotowoltaicznych.

W Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni natomiast wykonana zostanie:
- przebudowa istniejącego chodnika wraz z alejkami oraz odwodnienia. Powstanie nowa instalacja oświetlenia parkowego oraz instalacja fotowoltaiczna. Zadanie obejmie również budowę podjazdu dla osób niepełnosprawnych do budynku szkoły  wraz z przebudową wejścia i pomieszczeń przyległych, w tym remont łazienki dla osób niepełnosprawnych, a także wymianę istniejącego ogrodzenia. Prace remontowe prowadzone będę również w sali gimnastycznej, zapleczu sportowym oraz pomieszczeniach sportowych w piwnicy (szatnie siłownie, sale ćwiczeń, sanitariaty itp.).

Z kolei w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej prowadzone będą prace polegające na:
- przebudowie utwardzenia placu oraz wymianie ogrodzenia.