Dziś jest: Wtorek, 16.4.2024 12:40

Powiat Kolbuszowski będzie dopłacał do biletów miesięcznych!

05-09-2018
Wychodząc naprzeciw uczniom i ich rodzicom Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego, również w tym roku szkolnym, będzie dopłacał do biletów miesięcznych. Z tego rodzaju pomocy korzysta 65 procent uczniów uczęszczających do naszych szkół  średnich.

Już czwarty rok z rzędu Powiat Kolbuszowski dopłaca do biletów miesięcznych uczniom szkół średnich, znajdujących się w naszym powiecie. Na wsparcie mogą liczyć uczniowie klas I, II, III oraz IV. Największą dopłatę w wysokości 50 proc. ceny biletu miesięcznego otrzymają uczniowie klas I, natomiast na 30-procentową bonifikatę mogą liczyć uczniowie klas II, III i IV. Stosowną uchwałę w sprawie wysokości dotacji do biletów miesięcznych podjęli podczas sierpniowej sesji radni Rady Powiatu.

Wsparcie
Jak tłumaczy Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś celem lokalnego programu, przyjętego przez radnych powiatowych, jest wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez pomoc materialną sprzyjającą kontynuowaniu nauki w szkołach średnich prowadzonych przez Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego.
– Wielu naszych uczniów dojeżdża z różnych zakątków powiatu, dopłacając do biletów miesięcznych chcemy ich wspomóc, a jednocześnie zachęcić do nauki w naszych szkołach – wyjaśnia szef Powiatu.

Strzał w dziesiątkę!
Rozwiązanie polegające na refundacji części kosztów związanych z dojazdem do szkoły okazało się bardzo dobrym posunięciem. Z tej formy pomocy korzysta grubo ponad połowa dojeżdżających uczniów. Niewątpliwie to nie tylko zachęta do wyboru naszych szkół średnich przez młodzież, ale również częściowe odciążenie domowego budżetu.