Dziś jest: Środa, 24.4.2024 08:57

28-03-2006

Dnia 22 marca 2006 roku w auli „220” Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej, odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W eliminacjach szczebla powiatowego wzięło udział 20 uczestników z terenu powiatu kolbuszowskiego, których podzielono na poszczególne grupy:

- w grupie I – 6 uczestników (szkoły podstawowe),

- w grupie II – 6 uczestników (gimnazja),

- w grupie III – 8 uczestników (szkoły ponadgimnazjalne).

Po dokonaniu oceny prac pisemnych i przeprowadzeniu części ustnej finalistami Powiatowych Eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” zostali:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe):

I miejsceŁukasz Konefał.

II miejsceJan Ziębka.

III miejsceKacper Kubiak.

II grupa wiekowa (gimnazja):

I miejsce Szymon Jasiński.

II miejsce Wojciech Sukiennik.

III miejsce Piotr Wilk.

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne);

I miejscePaulina Bigdoń.

II miejsceKarol Kudej.

III miejsceGrzegorz Wrona.

Jury obradowało w następującym składzie: Przewodniczący bryg. Jan Ziobro, Sekretarz Tadeusz Serafin i Członkowie: kpt. Marek Babula, st. kpt. Krzysztof Samojedny i Robert Trętowicz (pracownik starostwa). Opiekę nad młodzieżą podczas eliminacji powiatowych sprawowali: Irena Kata (Zespół Szkół w Woli Raniżowskiej), Irena Kobylarz (Gimnazjum w Raniżowie), Maria Drapała (Szkoła Podstawowa w Lipnicy), Tomasz Trojnacki (Publiczne Gimnazjum w Cmolasie), Halina Rębisz (Publiczne Gimnazjum w Niwiskich), Krystyna Piątkowska (Szkoła Podstawowa w Hucisku), Andrzej Sus (Publiczne Gimnazjum w Majdanie Królewskim), Anna Fila (Szkoła Podstawowa w Hucie Komorowskiej), Antosz Witold (Zespół Szkół w Kupnie), Władysław Koźmic (Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej) i Mirosław Mierzwa (Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej).

Celem przeprowadzanego corocznie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludzkości, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Finaliści z rąk wicestarosty kolbuszowskiego Waldemara Machety, komendanta Powiatowej Straży Pożarnej Jana Ziobro oraz prezesa Powiatowego Zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych  Stanisława Kosiorowskiego odebrali nagrody i pamiątkowe dyplomy.