Dziś jest: Piątek, 26.4.2024 14:50

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

16-10-2017

Kształcenie i wychowanie młodego pokolenia należą do spraw najważniejszych. Święto wszystkich pracowników oświaty przypomina nam o tym w sposób szczególny i podkreśla, jak silna więź zobowiązania łączy tradycję ze współczesnością polskiej szkoły.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Cyziówka” w Kamionce w dniu 13 października 2017r., odbyło się uroczyste spotkanie dyrektorów, grona pedagogicznego, nauczycieli emerytowanych, pracowników oświaty i edukacji szkół ponadgimnazjalnych powiatu kolbuszowskiego.

Obecny na spotkaniu Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś na wstępie podkreślił ogromną rolę tych wszystkich, którzy pełnią niezwykle ważną funkcję w życiu młodych ludzi – są przewodnikami, ujawniają pasje, odkrywają talenty, pomagają poznawać świat, inspirują i zachęcają do podejmowania wyzwań i są współautorami uczniowskich sukcesów.
- Zawód nauczyciela – to misja. Dzisiejsze czasy nakładają na nauczycieli i wychowawców szczególnie ważne zadanie i ciągłą odpowiedzialność za drugiego człowieka. Za opiekuńczy, dydaktyczny a nade wszystko wychowawczy trud włożony w kształcenie i wychowanie dzieci i młodzieży, kształtujący ich postawy patriotyczne i społeczne, pragnę złożyć moje najserdeczniejsze wyrazy uznania i szacunku - mówił Starosta Józef Kardyś.
W tym uroczystym dniu – dniu Waszego święta, życzę dużo zdrowia i wytrwałości,
umiejętności odnajdywania w każdej sytuacji magicznego złotego środka, wyznaczania rozsądnych granic i mądrości bezstronnego oceniania. Bądźcie przyjaciółmi naszych dzieci i młodzieży, bo tylko przyjaciele budują trwale, mądrze i na lata – dodał na zakończenie starosta.

Bardzo ważnym elementem uroczystości było wręczenie „Nagród Starosty Kolbuszowskiego” w uznaniu za wzorowe promowanie szkół w środowisku lokalnym oraz zaangażowanie w zaspokajanie potrzeb edukacyjnych uczniów, a także za wybitne osiągnięcia w zakresie realizacji zadań dydaktycznych i wychowawczych i znaczny wkład pracy na rzecz rozwoju szkolnictwa.

Nagrody Starosty Kolbuszowskiego otrzymali:

Roman Mędrak – nauczyciel, instruktor praktycznej nauki zawodu Centrum Kształcenia Praktycznego w Kolbuszowej.

Marzena Selwa – pedagog, oligofrenopedagog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kolbuszowej.

Piotr Bujak – nauczyciel geografii Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej.

Anna Serafin – nauczyciel języka angielskiego Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej.

Grzegorz Warunek  nauczyciel przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni.

Zbigniew Bogacz  nauczyciel prawa Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni.

Agnieszka Majka - Bajorek  nauczyciel historii i przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej.

Marek Bryk – nauczyciel informatyki Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej.

Piotr Panek – nauczyciel przysposobienia wojskowego Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej.

Wojciech Frankowski – nauczyciel języka polskiego Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej.

Podczas spotkania wystąpił znakomity zespół dziewczynek w wieku 6-9 lat z „Exercise” ze studia baletowego w Rzeszowie Pani  Leili Arifuliny, a układy przygotowała choreograf Pani Tetiana Kudyrko.

Spotkanie było znakomitą okazją do wymiany poglądów i przyjacielskiej dyskusji na różne tematy.

Ryszard Zieliński – były dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej otrzymał Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej w uznaniu szczególnych zasług w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

Stanisław Olszówka – dyrektor Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni otrzymał Nagrodę Podkarpackiego Kuratora Oświaty za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.