Dziś jest: Poniedziałek, 28.11.2022 19:32

Kolbuszowa

 

Aktualności

Powiatowe Obchody Dnia Nauczyciela

14-10-2019
Serdeczne życzenia, poruszający występ młodzieży, nagrody Starosty Kolbuszowskiego dla najbardziej wyróżniających się nauczycieli i miła dla ucha muzyka – pod takim znakiem upłynęły Powiatowe Obchody Dnia Nauczyciela, które zorganizowane zostały w piątek (11 października).
 
Gospodarzem piątkowej uroczystości był Zbigniew Bogacz – dyrektor Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni. To właśnie nowo powołanemu dyrektorowi i jego podopiecznym przypadło w udziale poprowadzić święto nauczycieli i pracowników oświaty. A trzeba przyznać, że z tym zadaniem zespół z Weryni poradził sobie znakomicie. Występ młodzieży, której program opierał się na twórczości Paula Coelho, wśród licznie zgromadzonych gości, wywołał wiele emocji. Od zachwytu, radości, przez zadumę, po wzruszenie i refleksję. Młodzi ludzie w krótkich scenkach przypomnieli o tym, co w życiu jest najważniejsze. Przestrzegali przed zbytnim pędem w celu osiągnięcia dóbr materialnych, wskazywali, aby wyzbyć się złości, nienawiści i zazdrości w stosunku do drugiego człowieka po to, aby cieszyć się pięknym życiem. Mówili, aby żyć tu i teraz – bez rozpamiętywania przeszłości i bez planowania przyszłości, aż wreszcie przypomnieli, że bycie dobrym człowiekiem zawsze będzie się opłacać i procentować w przyszłości. Młodzież do występu przygotowała pani Katarzyna Wachowska. 
 
Sukcesy i satysfakcja
Dyrektor ZSAE Zbigniew Bogacz w swoim wystąpieniu nawiązał do ważnej i odpowiedzialnej roli nauczyciela. - Wszyscy dobrze wiemy jak trudna i odpowiedzialna jest praca nauczyciela - mówił. - Przygotowanie młodzieży do dalszego życia, pracy, kontynuacji nauki wymaga od nas, szczególnie w dzisiejszych czasach, dużego zaangażowania i ofiarności – podkreślił dyrektor. Z kolei Poseł RP Zbigniew Chmielowiec podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty za trud włożony w wychowanie i nauczanie młodego pokolenia. Podkreślił, że obecnie młodzież może zdobywać wiedzę w znakomitych warunkach. Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś natomiast wskazał, że bogate wyposażanie szkół to wynik zaangażowania wielu osób. Podziękował nauczycielom za sukcesy, jakie osiągają uczniowie kolbuszowskich szkół średnich. – I to one są najlepszą zapłatą – zaznaczył. Podkreślił, że wszyscy, zarówno nauczyciele, organ prowadzący, jak i rodzice pracują dla dobra ucznia. – To uczeń stoi zawsze w centrum naszego zainteresowania – podkreślił. – Jeszcze raz dziękuję wam za godną postawę nauczyciela, życzę sukcesów i wysokich wyników waszych wychowanków. Miejcie satysfakcję z tego, że uczycie młodzież i że ci młodzi ludzie zdobywają kolejne osiągnięcia – dodał. Jednym z punktów piątkowej uroczystości było wręczenie nagród Starosty Kolbuszowskiego, którą trzymało ośmioro pedagogów. 
 
W uroczystości uczestniczył Poseł RP Zbigniew Chmielowiec, Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś, Przewodniczący Rady Powiatu Mieczysław Burek, Grażyna Wyka – Przewodnicząca Komisji Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki oraz członkowie Zarządu Powiatu Kolbuszowskiego – Marek Kuna i Józef Prymon.
Barbara Żarkowska 

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

  ul. 11-go Listopada 10
       36-100 Kolbuszowa
           
        NIP: 814-15-73-682
 REGON: 690581382

Informacja:

tel:  17 744 57 71,
      17 227 58 80
fax: 17 227 15 23

Godziny otwarcia urzędu:

            poniedziałki - 8:00 - 16:00

 od wtorku do piątku - 7:30 - 15:30


© 2015 - Powiat Kolbuszowski
Realizacja: Ideo