Dziś jest: Wtorek, 19.3.2024 05:53

Powiatowy Dzień Sportu za nami!

16-09-2019
Słoneczna pogoda, dobra zabawa, sportowa rywalizacja i wyśmienite humory dopisywały obecnym podczas Powiatowego Dnia Sportu, który zorganizowany został przez Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej, w niedzielę (15 września).

Impreza odbywała się na kompleksach sportowych w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej, gdzie przeprowadzone zostały biegi dziecięce i młodzieżowe na dystansie 200 metrów oraz Zespole Szkół Technicznych. W ZST na odwiedzających czekała specjalna strefa zabawy dla najmłodszych, w której dzieci mogły wyszaleć się do woli. Dmuchane zjeżdżalnie i zamki zachęcały do zabawy i co ważne korzystanie z nich było całkowicie bezpłatne. Oprócz tego zapewniona była zabawa z animatorką, która co rusz zachęcała obecnych do wspólnej zabawy. Nie zabrakło także malowania twarzy oraz drobnych upominków dla najbardziej zaangażowanych.

Biegi i tenis
Na boisku sportowym Orlik z kolei odbywał się turniej piłki nożnej chłopców – rocznik 2007 i 2008. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, zaś najlepszy bramkarz, zawodnik oraz strzelec lśniący puchar. Spore zainteresowanie, podczas niedzielnej imprezy, wzbudził bieg przedszkolaka. Wzięła w nim udział całkiem spora grupa maluchów. Dzieci miały do przebiegnięcia kilkudziesięciometrowy dystans, z którym poradziły sobie wyśmienicie. Maluchy otrzymały medal, drożdżówkę i soczek. Sporo działo się także na kortach tenisowych, na których rozgrywany był turniej sportowy.

Loki i koki

Dla mieszkańców
Jak wyjaśnia Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś celem organizacji Powiatowego Dnia Sportu była wspólna integracja i dobra zabawa, ale przede wszystkim wykorzystanie obiektów sportowych, które są dostępne w szkołach średnich. Mowa tu głównie o kompleksie lekkoatletycznym, znajdującym się przy Liceum Ogólnokształcącym oraz boiskach sportowych i kortach tenisowych w Zespole Szkół technicznych. – Te obiekty są nie tylko dla uczniów, ale również naszych mieszkańców – mówi Starosta Kolbuszowski. – Chcemy, aby dzieci i młodzież jak najwięcej z nich korzystała i rozwijała swoje sportowe pasje – dodaje.