Dziś jest: Środa, 24.4.2024 00:50

Prace na drogach powiatowych

26-08-2016
Zakończył się remont drogi powiatowej Lipnica-Poręby Dymarskie-Majdan Królewski. Nowa nawierzchnia została położona na prawie dwukilometrowym odcinku. Całość dopełniły utwardzone pobocza.

Inwestycja zrealizowana została przy udziale promesy, przyznanej na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych Starostwu Powiatowemu w Kolbuszowej. W sumie koszt zadania zamknął się w kwocie wynoszącej 419 tys. zł. Dzięki temu mieszkańcy Płazówki, Lipnicy oraz okolic mogą jeździć po gładkiej nawierzchni, bez dziur, nierówności czy wybojów.

Nowy odcinek
Jednak to nie koniec dobrych wiadomości z dróg. Nowa nawierzchnia została również położona na odcinku drogi powiatowej Nowa Wieś – Domatków. Jak wyjaśnia Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor ZDP w Kolbuszowej nowy dywanik asfaltowy pojawił się na długości jednego kilometra. Koszt tego zadania wyniósł 144 tys. zł. Fundusze wydatkowane zostały z budżetu Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej.

Prace w trakcie
Natomiast już wkrótce do dyspozycji mieszkańców oddany zostanie kolejny odcinek świeżo przebudowanej drogi powiatowej Mielec - Rzochów - Przyłęk - Ostrowy Tuszowskie - Podtrąba, w miejscowości Przyłęk. W ramach tego zadania nowa nawierzchnia powstanie na odcinku liczącym dwa kilometry. – Prace idą zgodnie z planem. Roboty ziemne już zostały wykonane. Obecnie trwa budowa chodnika – wyjaśnia Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej. Zadanie realizowane jest przy udziale funduszy Powiatu Kolbuszowskiego – 279,5 tys. zł oraz gminy Niwiska – 279,5 tys. zł.

Milionowa inwestycja
Ekipa budowlańców już rozpoczęła prace przy drodze powiatowej relacji Komorów – Huta Komorowska – Koniecpól. W ramach tego zadania nowy dywanik asfaltowy położony zostanie na długości 5 km 521 m. Wykonane zostanie również odwodnienie, pobocza oraz zjazdy. Inwestycja realizowana jest w ramach funduszy Powiatu Kolbuszowskiego oraz gminy Majdan Królewski. W sumie jej koszt ma zamknąć się w kwocie wynoszącej 1,7 mln zł, z czego 63,63% stanowią środki Powiatu Kolbuszowskiego, a 36,37% fundusze przekazane przez gminę Majdan Królewski.

Remont drogi Kolbuszowa – Niwiska
Już niedługo nowa, gładka nawierzchnia służyć będzie m.in. mieszkańcom gminy Kolbuszowa oraz gminy Niwiska. Stanie się to za sprawą remontu drogi powiatowej Tuszyma – Niwiska – Kolbuszowa. Nowy dywanik asfaltowy zostanie położony na odcinku liczącym 2,285 km, przy drodze pojawi się także nowy chodnik. Ponadto wykonane zostaną pobocza oraz zjazdy. Koszt tego zadania ma wynieść 1,3 mln zł, z czego ok. 830 tys. zł stanowią środki Powiatu Kolbuszowskiego, a 470 tys. zł fundusze przekazane przez gminę Kolbuszowa. Niemal równolegle do tej inwestycji ma być prowadzona modernizacja drogi powiatowej Tuszyma-Niwiska-Kolbuszowa. Mowa tu o odcinku biegnącym od leśnictwa w Nowej Wsi, przez las, aż do granicy z gminą Niwiska. Remont tej drogi odbywał się będzie w ramach środków własnych Powiatu Kolbuszowskiego. Na ten cel zarezerwowanych zostało 255 tys. zł.