Dziś jest: Piątek, 19.4.2024 07:50

Prace przy przebudowie kuchni rozpoczęte

14-11-2019

Prace przy przebudowie kuchni rozpoczęte

Trwają intensywne prace budowlane przy modernizacji pomieszczeń, które zostaną zaadaptowane pod profesjonalne zaplecze kuchenne. Jednocześnie trwa ocena oferty, złożonej przez wykonawcę na zakup wyposażenia do kuchni.

Prace budowlane przy przebudowie i modernizacji części budynku byłych warsztatów szkolnych w Kolbuszowej na kuchnię wraz z zapleczem oraz zagospodarowanie przyległego otoczenia idą pełną parą.

Prace na zewnątrz
Ekipy budowlane zajmują się m.in. wykonywaniem instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania wewnątrz budynku oraz wykonaniem przyłącza kanalizacji sanitarnej. Z kolei na zewnątrz obiektu prowadzone są prace dotyczące wykonania przyłącza kanalizacji deszczowej wraz z wykonaniem kanalizacji deszczowej. W planie jest również montaż ogrodzenia całego terenu. Dodatkowo przy miejscach parkingowych, znajdujących się przy chodniku zostaną zamontowane ograniczniki parkowania, zabezpieczające przed zbyt bliskim parkowaniem pojazdów.

Lepsza dostępność
Przebudowana i zmodernizowana część budynku warsztatów szkolnych Centrum Kształcenia Praktycznego na kuchnię wraz z punktem wydawania i dystrybucją zamówionych posiłków i zapleczem wykorzystywana będzie podczas kompleksowych programów reintegracji społeczno-zawodowej. Nowo powstały parking natomiast poprawi dostęp do rewitalizowanego obiektu.

Środki z UE
Projekt „Ograniczenie problemów społecznych i gospodarczych w Gminie Kolbuszowa poprzez nadanie nowych funkcji lub przywrócenie funkcji zdegradowanym terenom i obiektom wraz z zagospodarowaniem ich otoczenia” realizowany i współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa VI. Spójność Przestrzenna i Społeczna Działanie 6.3 Rewitalizacja przestrzeni regionalnej przez Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego w partnerstwie z gminą Kolbuszowa.