Dziś jest: Piątek, 29.3.2024 00:32

Prace w szkołach trwają

21-08-2020
Wakacje trwają, uczniowie wypoczywają, a tymczasem w szkołach trwają intensywne prace remontowe.

Malowanie, rozbudowa, wymiana starych płytek na nowe – między innymi takie zadania zaplanowała na tegoroczne wakacje dyrekcja kolbuszowskiego Liceum Ogólnokształcącego. Jak wyjaśnia Dariusz Fus rozbudowa dotyczy szkolnej składnicy akt, ściany odmalowane zostaną zaś w sali lekcyjnej języka angielskiego, natomiast nowe płytki pojawią się na schodach wejściowych do szkoły. Oprócz tego prowadzone są prace polegające na zaadaptowaniu pomieszczenia dolnej kondygnacji budynku dydaktycznego na salę terapii surdopedagogicznej oraz jednego z pomieszczeń na magazyn Hufca ZHP im. Janka Bytnara „Rudego” Kolbuszowa. Ponadto prowadzone są prace porządkowe na terenach zielonych wokół szkoły.

W ZST
Z kolei w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej prowadzone są prace polegające na przebudowie i rozbudowie parkingu szkolnego, którego koszt ma zamknąć się w kwocie wynoszącej 554 302 zł. Ponadto planowany jest:
− częściowy remont zaplecza, które ma być zaadaptowane na „Pokój Wyciszeń” dla uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz jednostki mieszkalnej dla zawodu technik hotelarstwa
− generalny remont klatki schodowej prowadzącej do pracowni fryzjerskiej i jednostki mieszkalnej dla zawodu technik hotelarstwa,
− naprawa i poprawa ułożonych płytek odbojowych przy szkole,
− remont sali nr 19.

W ZSAE
W Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni natomiast wymieniona została już nawierzchnia chodnika, prowadzącego do pomocniczego budynku dydaktycznego ZSAE. Wymiana ta polegała na usunięciu płyty chodnikowej, w miejscu której pojawiła się kostka brukowa. Zadanie to realizowane było przy udziale funduszy Samorządu Powiatu Kolbuszowskiego i kosztowało 10 tys. zł. Ponadto planowane są:
- naprawy i remonty bieżące sal lekcyjnych oraz pracowni (malowanie, odświeżanie)
- przygotowanie nowej sali dla uczniów korzystających z zajęć rewalidacyjnych oraz pomocy psychologiczno-pedagogicznej
- prace porządkowe  związane z utrzymaniem zieleni oraz prace konserwatorskie na boisku sportowym oraz terenach przyległych.