Dziś jest: Piątek, 29.3.2024 10:15

Przy Zespole Szkół Technicznych powstają korty tenisowe

18-04-2018
Dwa korty tenisowe powstają przy Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. w Kolbuszowej. Sportowa inwestycja ma zostać zakończona do 15 czerwca.

Budowa kortów tenisowych możliwa jest dzięki dofinansowaniu, jakie otrzymał Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach „Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej – edycja 2017”. Z tego źródła Powiat Kolbuszowski dostał 331 tys. zł.

Korty, wiata i chodnik
Fundusze te oraz wkład własny Powiatu, który wynosi 331 tys. zł pozwoli na budowę dwóch kortów tenisowych - jednego z nawierzchnią akrylową oraz drugiego z nawierzchnią z trawy syntetycznej. W ramach tego zadania wybudowana zostanie również wiata rowerowa, ogrodzenie oraz zamontowane będzie oświetlenie. Ponadto przebudowany zostanie istniejący chodnik oraz wybudowany nowy.

Wsparcie dla samorządu
Jak zaznacza Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś kilkusettysięczna dotacja to wynik zaangażowania parlamentarzysty Zbigniewa Chmielowca.
- Dofinansowanie udało się pozyskać dzięki staraniom Posła na Sejm RP Zbigniewa Chmielowca, który wspiera działania naszego samorządu, mające na celu rozbudowę bazy sportowo-rekreacyjnej, nie tylko tej szkolnej – mówi Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś.

W ZST na bogato
Baza sportowa Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej z roku na rok sukcesywnie jest wzbogacana. Aktualnie szkoła dysponuje nowoczesnym kompleksem boisk sportowych Orlik oraz szkolną siłownią. Ponadto do dyspozycji młodzieży pozostaje również sala gimnastyczna.
B. Żarkowska, A. Stec