Dziś jest: Środa, 1.5.2024 02:15

Przyznano Stypendium Powiatu Kolbuszowskiego uczniom za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2006/2007

06-11-2006

Zgodnie z zarządzeniem Nr 42/06 Starosty kolbuszowskiego z dnia 24 października 2006 r.  w sprawie przyznania stypendium Powiatu Kolbuszowskiego w roku szkolnym 2006/2007 i na podstawie uchwały Nr XV/116/03 Rady Powiatu Kolbuszowskiego z dnia 30 października 2003 r. przyznano Stypendium Powiatu Kolbuszowskiego następującym uczniom:

1. Monice Zygmunt – uczennicy IV klasy Technikum w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni, która otrzymała świadectwo z wyróżnieniem uzyskując średnią ocen 5.0 i ocenę wzorową z zachowania. Jest uczennicą technikum, w zawodzie: technik żywienia i gospodarstwa domowego. W ciągu  trzech lat nie opuściła ani jednej godziny. Jest pilną, życzliwą, zdyscyplinowaną, grzeczną i kulturalną osobą. Nie sprawia żadnych problemów wychowawczych. Jest zawsze przygotowana do zajęć lekcyjnych. Chętnie pomaga koleżankom i kolegom w nauce.

2. Justynie Jaskot – uczennicy II klasy Technikum w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych  w Weryni, która w roku szkolnym 2005/2006 otrzymała świadectwo z wyróżnieniem uzyskując średnią ocen 4.82 i ocenę wzorową z zachowania. Jest uczennicą technikum, w zawodzie: technik żywienia i gospodarstwa domowego. W ciągu roku szkolnego nie opuściła ani jednej godziny bez usprawiedliwienia. Jest osobą aktywną w środowisku szkolnym. Uczestnicy w redagowaniu Zintegrowanego Magazynu Młodzieżowo-Kulturalnego Powiatu Kolbuszowskiego „Nasza Kulturka”.

3. Dariuszowi Kawa – uczniowi klasy II Liceum Ogólnikształcącego w Kolbuszowej, który uzyskał średnią ocen 5.0 uzyskanych w wyniku klasyfikacji za rok szkolny 2005/2006. Największe osiągnięcia: I miejsce w Międzynarodowym Konkursie na opowiadanie o tematyce olimpijskiej, w bieżącym roku szkolnym rozpoczął indywidualny program nauczania z języka polskiego, uczestniczył w Międzynarodowym Przeglądzie Teatralnym „MALTA” w Poznaniu, pełnił funkcję przewodniczącego klasy, aktywnie działa w kółku teatralnym poprzez wielokrotny udział wuroczystościach i przedstawieniach szkolnych jak również pozaszkolnych np. W Starostwie Powiatowym, otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Cmolasie.

4. Pawłowi Moskalowi – uczniowi klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej, który uzyskał średnią 5.07 w wyniku klasyfikacji za rok szkolny 2005/2006. Największe osiągnięcia: przyznanie indywidualnego toku nauczania z biologii i indywidualny program nauczania z fizyku, udział w olimpiadzie biologicznej na etapie wojewódzkim, rozpoczęcie prac nad kolejną pracę badawczą z biologii  jako przygotowanie do olimpiady biologicznej.

5. Agacie Kubiś -  uczennicy klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowe, która uzyskała średnią 5.00 w wyniku klasyfikacji za rok szkolny 2005/2006. Największe osiągnięcia: II miejsce w XXI Konkursie Matematycznym im. prof. Jana Marszała na etapie powiatowym, I miejsce w III Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych „Wielka Brytania”, udział w konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych w Glogowie Małopolskim, udział w zawodach rejonowych-piłka koszykowa, udział w zawodach rejonowych-piłka siatkowa, udział w zawodach lekkoatletycznych, dwa lata pracy w samorządzie klasowym, praca w grupie teatralnej DWARONDA, uczestniczyła w Międzynarodowym Przeglądzie Teatralnym „MALTA” w Poznaniu.

6. Joannie Nowak – uczennicy klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej, która uzyskała średnią 5.00 w wyniku klasyfikacji z arok szkolny 2005/2006. Największe osiągnięcia: przyznanie indywidualnego programu nauczania matematyki i z fizyki od bieżącego roku szkolnego, skarbnik samorządu szkolnego, pełniła funkcję skarbnika klasowego.

Dnia 25 października 2006 r. podczas LIV Sesji Rady Powiatu, Stypendyści z rąk Józefa Kardysia, przewodniczącego Rady Powiatu i Bogdana Romaniuka, starosty kolbuszowskiego oficjalnie odebrali czeki i pamiątkowe dyplomy.