Dziś jest: Sobota, 20.4.2024 06:54

Radość życia

28-04-2016
Gdzie ona jest? Czy wokół nas, kiedy patrzymy na lekko unoszące się motyle? Czy, gdy widzimy piękną tęczę? W górach czy nad morzem? W oczach dziecka czy w powietrzu? Pewnie każdy z nas postrzega ją inaczej, w zależności od wrażliwości, upodobań czy zamiłowań, ale radość jest! Dostrzegli ją nawet tegoroczni wierszokleci, którzy tworzyli swe piękne dzieła literackie, a później zaprezentowali je podczas VIII Powiatowego Konkursu Poezji i Prozy.

W poniedziałek (25 kwietnia), w dniu finału w Pałacu Tyszkiewiczów w Weryni, przy wspaniałej, nieco deszczowej pogodzie, czuć było twórczą i wesołą atmosferę. Pełni natchnienia i niezwykłych przeżyć uczestnicy prezentowali w tym roku swe arcydzieła, zatytułowane „Radość życia”.

Konkurs organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej i Zespół Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w Weryni. Najpierw młodzież przesyła swoje teksty nigdzie dotąd niepublikowane, a  specjalnie powołane przez organizatorów jury kieruje najlepsze prace do finału. Może to być wiersz lub utwór pisany prozą, który później jest  recytowany lub odczytany przez samego uczestnika. Jury konkursu zawsze ocenia oryginalność ujęcia tematu, pomysłowość formy i kompozycję, a także poziom językowy  prezentacji.

W czasie przerwy konkursu czas należał do  zespołu muzycznego Concordia, składającego się z uczniów ZSAE w Weryni oraz do pysznych, wyśmienitych przekąsek, babeczek i kanapeczek, przygotowanych specjalnie na to święto przez żywieniowców. Nagrody ufundowali niezawodni sponsorzy: Wydawnictwo ZNAK i Nadleśnictwo Kolbuszowa.

ZWYCIĘZCY
Kategoria PROZA - szkoły gimnazjalne
I miejsce: Adam Sudoł z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Majdanie Królewskim
II miejsce: Anna Król  z Gimnazjum nr 1 w Kolbuszowej
III miejsce: Bartłomiej Zięba z  Publicznego Gimnazjum w Cmolasie
Nagroda specjalna:  Karolina Sasiela z Gimnazjum w Dzikowcu

Wyróżnienia: Wiktora  Bać, Adrianna Róg i Klaudia Wozniak  z Gimnazjum nr 1 w Kolbuszowej,  Wiktoria Bałos z Gimnazjum nr 2 w Kolbuszowej

Kategoria PROZA - szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce:  Zuzanna Salwik z Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej
II miejsce: Anna Styczyńska z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych  w Weryni
III miejsce: Róża Salwik z Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej
Wyróżnienie: Eliza Siębor  z Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej

Kategoria POEZJA -  szkoły gimnazjalne
I miejsce: Anita Róg z  Gimnazjum w Cmolasie
II miejsce: Aleksandra Kościelna z Gimnazjum w Cmolasie
III miejsce: Dawid Węglowski z Gimnazjum w Widełce, Weronika Maziarz i Patrycja Kopeć z Gimnazjum nr 2 w Kolbuszowej
Nagroda specjalna: Partycja Kosek z Gimnazjum nr 1 w Majdanie Królewskim
Wyróżnienia: Kacper Furmański i Julia Szerszeń z Gimnazjum nr 1 w Kolbuszowej, Patrycja Czerw, Aleksandra Dziewic, Gabriela Gil, Aneta Rębisz z Publicznego, Aleksandra Chudzik i Marlena Organiściak  z Gimnazjum w Widełce,  Kinga Maciąg, Jagoda Puk, Piotr Snopek, Kacper Wilczyński z Gimnazjum w Dzikowcu, Justyna  Sokołowska z Gimnazjum w Woli Raniżowskiej, Weronika Posłuszna z Gimnazjum w Cmolasie

Kategoria POEZJA - szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce: Patrycja Gielarowska z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni
II miejsce: Albert Tęcza z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni
III miejsce: Natalia Dłużyńska z Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej
Nagroda specjalna: Gabriela Magda z Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej

Wyróżnienia: Brygida Bujak, Jolanta Maciąg, Joanna Rzeszut i Justyna Witas  z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych  w Weryni
Dziękujemy wszystkim i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.
Katarzyna Wachowska