Dziś jest: Sobota, 15.6.2024 15:39

Kolbuszowa

 

Aktualności

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025 w powiecie kolbuszowskim rozpoczęta!

16-05-2024

W poniedziałek (13 maja) rozpoczęła się rekrutacja do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Kolbuszowski na rok szkolny 2024/2025. Na ósmoklasistów czeka bogata oferta edukacyjna!
 
Drodzy uczniowie klas ósmych!
Przed Wami niezwykle istotny czas podejmowania ważnych decyzji związanych z wyborem dalszej drogi kształcenia. Przed Wami rysuje się wiele szans i  możliwości, jednak to od Was zależy, czy z nich skorzystacie i po nie sięgnięcie.
My ze swojej strony, jako organ prowadzący szkoły ponadpodstawowe w  powiecie kolbuszowskim, serdecznie zapraszamy Was do zapoznania się z  bogatą ofertą edukacyjną naszych szkół. Wśród nich znajdują się:
 
 
TECHNIKUM:
-technik eksploatacji portów i terminali
-technik architektury krajobrazu
-technik żywienia i usług gastronomicznych
-technik ekonomista
-technik rachunkowości
-technik inżynierii sanitarnej
-technik handlowiec
-technik usług kelnerskich
-technik technologii żywności
-technik ochrony środowiska
-technik agrobiznesu
 
SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA:
-operator maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych
-monter sieci i instalacji sanitarnych
-mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych
-operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych
-kucharz
-rolnik
-cukiernik

 
 Warto tam być!
Każda ze szkół oferuje ciekawe kierunki kształcenia i doskonałą infrastrukturą dydaktyczną. – Nasze placówki dysponują nowoczesną bazą lokalową oraz sportową – zapewnia Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś. – W każdej szkole znajdują się boiska wielofunkcyjne oraz siłownie szkolne. Ponadto przy Liceum Ogólnokształacącym jest kompleks lekkoatletyczny oraz nowoczesna strzelnica, przy Zespole Szkół Technicznych zaś znajdują się korty tenisowe. W Zespole Szkół w Weryni z kolei na uczniów czekają bogato wyposażone pracownie kształcenia zawodowego, odremontowana sala gimnastyczna oraz muzyczna, w której pasjonaci muzyki mogą rozwijać swoje zainteresowania, uczestnicząc w zajęciach zespołu Concordia. Ponadto dla zdolnej młodzieży oferujemy stypendia naukowe, zaś dla uczniów dojeżdżających dopłaty do biletów miesięcznych. Serdecznie zapraszam młodzież wraz z rodzicami do zapoznania się z kierunkami kształcenia  – dodaje Starosta Kolbuszowski.
 
Wszystkie dostępne kierunki kształcenia szczegółowo opisane są na stronach internetowych poszczególnych szkół. Zachęcamy do ich odwiedzenia:
Mamy nadzieję, że ułatwimy Wam wybranie interesującego Was kierunku kształcenia oraz zawodu, będącego realizacją indywidualnych pasji i zainteresowań. Bogaty i szeroki wachlarz zawodów na poziomie technikum, branżowej szkoły I stopnia oraz oferta liceum ogólnokształcącego powinna wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom, biorąc pod uwagę edukację na poziomie ponadpodstawowym.
 
Życzymy pomyślnej rekrutacji oraz celnego wyboru dalszej drogi kształcenia. Będzie nam bardzo miło powitać Was i gościć w progach szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Kolbuszowski.
Barbara Żarkowska
 
 

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

  ul. 11-go Listopada 10
       36-100 Kolbuszowa
           
        NIP: 814-15-73-682
 REGON: 690581382

Informacja:

tel:  17 744 57 71,
      17 227 58 80
fax: 17 227 15 23

Godziny otwarcia urzędu:

            poniedziałki - 8:00 - 16:00

 od wtorku do piątku - 7:30 - 15:30


© 2015 - Powiat Kolbuszowski
Realizacja: Ideo