Dziś jest: Środa, 24.4.2024 10:12

Remonty w szkołach średnich

23-07-2019
Młodzież wypoczywa i chwyta promienie słoneczne, a tymczasem w szkołach średnich w naszym powiecie trwają intensywne prace remontowe.

W Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej, wśród zaplanowanych prac na nadchodzące tygodnie, wymienić można renowację parkietu na hali widowiskowo – sportowej oraz budowę ogrodzenia dla Otwartej Strefy Aktywności. Ponadto planuje się zmodernizować infrastrukturę informatyczną - projekt OSE (darmowe łącze internetowe symetryczne o przepustowości 100Mb/s). Oprócz tego prowadzone będą prace tynkarsko - malarskie na klatkach schodowych i w szatniach na hali widowiskowo – sportowej. Dyrekcja zaplanowała również realizację drobniejszych prac, jak np. montaż dodatkowych regałów w Szkolnej Składnicy Akt. Ponadto odbywać się będą prace związane z utrzymaniem zieleni oraz prace porządkowe na kompleksach sportowych.

W Zespole Szkół Technicznych
Sporo prac zrealizowanych zostanie również w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. w Kolbuszowej. Dyrekcja szkoły informuje, że podczas tegorocznych wakacji prowadzone będą następujące prace i remonty:
− wykucie wnęk, obrobienie i zamontowanie szafek dla uczniów na I piętrze
− czyszczenie i renowacja ogrodzenia od strony boiska sportowego „Orlik” i Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej w Kolbuszowej
− czyszczenie i renowacja bram prowadzących: do szkoły, na parking szkolny, na parking szkolny
od strony Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia oraz na korty tenisowe
− czyszczenie i renowacja balustrad dla osób niepełnosprawnych na dziedzińcu szkoły
− demontaż szaf, zamurowanie wnęk, wyszpachlowanie i położenie tynku mozaikowego w sali lekcyjnej
− częściowy remont zaplecza, które ma być zaadaptowane na „Pokój Wyciszeń” dla uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego (wymiana elektryki, podwieszenie i ocieplenie sufitów, skłucie płytek w łazience i ubikacji)

Prace w Weryni
Z kolei w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni, jak informuje dyrektor szkoły Stanisław Olszówka, podczas tegorocznych wakacji prowadzone będą remonty bieżące. Polegać one będą głównie na malowaniu i odświeżaniu klasopracowni, korytarzy i sanitariatów. Ponadto odbywać się będą prace związane z utrzymaniem zieleni i prace porządkowe.