Dziś jest: , 28.2.2021 13:21

Kolbuszowa

 

Aktualności

Rozmowa o bezpieczeństwie i nowym programowaniu UE

11-02-2021
W czwartek (11 lutego), w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej, odbył się Konwent Wójtów, Burmistrza i Starosty Kolbuszowskiego.
 
Konwent zwołany został z inicjatywy Posła RP Zbigniewa Chmielowca oraz Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Ewy Draus. W spotkaniu uczestniczył również Piotr Miąso - Dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.
 
Jak zaznaczył Poseł RP Zbigniew Chmielowiec Konwent w powiecie kolbuszowskim w tym roku został zwołany po raz pierwszy. – Chcemy, żeby tego typu spotkania były organizowane jak najczęściej – powiedział parlamentarzysta. Jak wyjaśniał pojawiają się nowe źródła finansowania, czy to unijne czy też krajowe, po które samorządy mogą sięgać. – I musimy trzymać rękę na pulsie, aby być przygotowanym i aplikować o nie – dodał.
 
Podczas spotkania sporo miejsca poświęcono tematyce dotyczącej poprawie bezpieczeństwa przy drogach wojewódzkich. Mówiono o planowanych budowach lub przebudowach ciągów pieszo-rowerowych przy tych drogach oraz o modernizacjach dróg wojewódzkich. Ponadto Wicemarszałek Ewa Draus przedstawiła zebranym informację o zaawansowaniu prac nad nowym programowaniem UE oraz główne założenia programu pilotażowego „Centrum Wsparcia Doradczego”. Poinformowała, że w nowym programowaniu będą pojawiać się pieniądze nie tylko na inwestycje drogowe, ale także na służbę zdrowia. – Musimy być elastyczni i zawsze przygotowani i mieć jasną koncepcję – podkreślała.
 
Dyrektor PZDW Piotr Miąso zaznaczył, że samorządy będą mogły starać się o dofinansowanie inwestycji leżących w ciągu dróg wojewódzkich. Szczególnie premiowane będą projekty mające na celu poprawę bezpieczeństwa. Podczas czwartkowego Konwentu dyskutowano również o budowie łącznika autostrady A4 i rozbudowie węzła w Sędziszowie Małopolskim.
 
Ponadto Poseł Zbigniew Chmielowiec podczas spotkania zdementował informacje dotyczące przypuszczalnego unieważnienia przetargu na opracowanie koncepcji obwodnicy Kolbuszowej. Jak informował parlamentarzysta jedna z firm, biorąca udział w przetargu, odwołała się do Krajowej Izby Odwoławczej i w połowie marca ta kwestia ma zostać wyjaśniona. Także przetarg na opracowanie dokumentacji na obwodnicę Kolbuszowej nie zostanie unieważniony.
 
Oprócz tego swoje uwagi i sugestie dotyczące poruszanych zagadnień zgłaszali włodarze poszczególnych gmin i powiatu. Na ich pytania, na bieżąco, odpowiadali Poseł RP Zbigniew Chmielowiec, Wicemarszałek Ewa Draus oraz dyrektor PZDW Piotr Miąso.
Barbara Żarkowska 

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

  ul. 11-go Listopada 10
       36-100 Kolbuszowa
           
        NIP: 814-15-73-682
 REGON: 690581382

Informacja:

tel:  17 744 57 71,
      17 227 58 80
fax: 17 227 15 23

Godziny otwarcia urzędu:

            poniedziałki - 8:00 - 16:00

 od wtorku do piątku - 7:30 - 15:30


© 2015 - Powiat Kolbuszowski
Realizacja: Ideo