Dziś jest: Sobota, 20.4.2024 01:27

Rozśpiewana Werynia

28-07-2020

Trudno uwierzyć, ze szkolny muzyczny zespół Concordia ma już 10 lat!!! Ile to razy stawali oni na podium w różnych konkursach? Ile razy uświetniali szkolne i powiatowe uroczystości? Ile miejsc i wyróżnień mają na swoim koncie? Ile artykułów o nich napisano?... Zliczyć trudno, bo tyle tego było.

Samo założenie zespołu nie było żadną filozofią, bo przecież była potrzebna utalentowana muzycznie młodzież do uświetniania szkolnych akademii. I w zasadzie od tego się zaczęło. Sama nazwa wzięła się od napisu widniejącego na jednej kolumnie głośnikowej i tak wszyscy zadecydowali. Później już każdego roku zgłaszali się kolejno Ci najbardziej uzdolnieni wokalnie i muzycznie i… zaczęły się pochwały, sukcesy, wyjazdy, udziały w konkursach powiatowych, wojewódzkich, a  nawet ogólnopolskich.

Teraz już to chyba trudno nie skojarzyć Zespołu Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w Weryni właśnie z zespołem muzycznym Concordia. Zresztą wszyscy Ci dawni muzycy bardzo miło wspominają tamten czas muzycznych przygód, a nawet dalej działają w tym temacie, bo bez kapeli braci Pytlaków trudno wyobrazić sobie kolbuszowskie wesele, a do szkoły Magdy Jerzuchowskiej uczęszczają młode talenty.

Nasi niezawodni muzycy gdzie tylko się nie pokazali i nie pokażą, to zawsze prezentują wysoki poziom artystyczny, zawsze godnie reprezentują szkołę. Cieszymy się, że posiadamy tak uzdolnioną muzycznie młodzież.

Przypomnijmy skład zespołu: Magda Jerzuchowska, Karolina Guzior, Angelika Paluszek, Karolina Babiarz, Elżbieta Ślęzak, Justyna Witas, Gabriela Ziętek, Gabriela Kozińska, Andżelika Mytych, Mariola Chrząstek, Magdalena Wiącek, Marcelina Kopeć, Krzysztof Białek, Mateusz Chmielowiec, Marcin Kłosiński, Adrian Pawłowski, Marcin Urban, Piotr Pytlak, Dariusz Pytlak, Marcin Pytlak, Piotr Serafin, Albert Tęcza, Krzysztof Kopeć, Mateusz Borawiak, Mateusz Kołodziej, Mateusz Róg.

Sami widzicie, że nawet zliczyć wszystkich ciężko.

Zapraszamy uzdolnioną muzycznie młodzież do ZSA-E w Weryni!

Katarzyna Wachowska