Dziś jest: , 19.5.2024 13:39

Samorządy Uczniowskie w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej

17-01-2024

Wspólne kolędowanie, łamanie opłatkiem oraz poczęstunek – pod takim znakiem upłynęło Spotkanie Opłatkowe Zarządu Powiatu Kolbuszowskiego oraz Przewodniczącego Rady z Dyrekcją, Opiekunami i Przedstawicielami Samorządów Uczniowskich ze szkół ponadpodstawowych naszego powiatu, które odbyło się w środę (17 stycznia), w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej.

Wszystkich zebranych przywitał Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś. – Droga młodzieży, opiekunowie, dyrektorzy szkół oraz zaproszeni goście. Jest mi bardzo miło przywitać Państwa na dzisiejszym spotkaniu opłatkowym – powiedział. Następnie zapewnił o dalszym wsparciu i modernizacji szkół ponadpodstawowych. – Oświata, zaraz po służbie zdrowia, jest dla nas szczególnie istotna – podkreślił. – I będziemy w nią inwestować, aby w dalszym ciągu podnosić jakość kształcenia w naszych szkołach – dodał.

Jasełka i łamanie opłatkiem
Następnie zaprezentowali się uczniowie i naczyciele z Zespołu Szkół Technicznych, którzy przedstawili jasełka. Nauczyciele wzorowo spełnili się w roli chóru, zaś uczniowie w roli poszczególnych aktorów. Po inscenizacji nastąpiło symboliczne łamanie opłatkiem oraz wspólne kolędowanie.

„Gdzie słyszysz śpiew…”
Każda ze szkół zachęcała do wspólnego, muzycznego kolędowania. Usłyszeć można było dźwięk skrzypiec, puzonu, fletu poprzecznego, gitary oraz gromki śpiew uczniów. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem, przygotowanym przez Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych z Weryni.