Dziś jest: Środa, 24.4.2024 11:46

Sesja Rady Powiatu w Kolbuszowej

19-02-2021
W czwartek (25 lutego), o godz. 9.00, w sali 220 Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej, odbędą się obrady XXVI Sesji VI Kadencji Rady Powiatu w Kolbuszowej.

Porządek obrad:

1. Otwarcie Sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej Sesji.
  3. Informacja o pracy Zarządu od poprzedniej Sesji.
  4. Informacja Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej o stanie bezpieczeństwa powiatu w zakresie ochrony przeciwpożarowej w 2020 r. oraz o zagrożeniach pożarowych powiatu.
  5. Informacja Komendanta Powiatowego Policji w Kolbuszowej  z działalności Policji w 2020 r., łącznie z informacją o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie powiatu.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie zawarcia Porozumienia pomiędzy Wojewodą Podkarpackim a Powiatem Kolbuszowskim, dotyczącego przyjęcia przez Powiat niektórych zadań związanych z przeprowadzeniem kwalifikacji wojskowej w 2021 roku z zakresu administracji rządowej.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji złożonej w interesie publicznym.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia woli na przystąpienie do realizacji projektu pn. „Powiat Kolbuszowski stawia na kształcenie zawodowe”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata  2014-2020 Oś priorytetowa IX Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działanie 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego oraz upoważnienia Zarządu Powiatu w Kolbuszowej do podejmowania decyzji i czynności związanych z realizacją projektu.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie określenia zadań Powiatu, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazane przez Prezesa Zarządu tego Funduszu Samorządowi Powiatu Kolbuszowskiego na realizację zadań w 2021 r., określonych w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych i wysokości środków na w/w zadania.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Kolbuszowskiego.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w uchwale budżetowej Powiatu Kolbuszowskiego na rok 2021.
  13. Sprawy różne.
W związku z ogłoszonym stanem epidemii z powodu rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, Sesja zostanie przeprowadzona w zaostrzonym rygorze sanitarnym, co oznacza, że liczba osób na sali obrad jest ograniczona. Zapraszamy do śledzenia obrad za pomocą transmisji na żywo na kanale You Tube Powiatu Kolbuszowskiego.