Dziś jest: Środa, 24.4.2024 01:38

Spotkania z gimnazjalistami w szkołach

17-01-2017
Rozpoczęły się już spotkania władz Powiatu Kolbuszowskiego oraz dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych z uczniami klas trzecich gimnazjów, podczas których prezentowana jest oferta edukacyjna kolbuszowskich szkół średnich.

Do tej pory przedstawiciele Samorządu Powiatu Kolbuszowskiego wraz z dyrektorami szkół odwiedzili: Publiczne Gimnazjum w Majdanie Królewskim, Gimnazjum w Kupnie, Gimnazjum w Widełce, Gimnazjum w Niwiskach oraz Gimnazjum w Trzęsówce. Spotkania w tych placówkach odbywały się zarówno z uczniami klas trzecich gimnazjum oraz ich rodzicami.

Sukcesy i zajęcia dodatkowe
Podczas spotkań młodzież przede wszystkim była informowana o kierunkach kształcenia jakie oferuje: Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej, Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej oraz Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni. Dyrektorzy szkół średnich sporo miejsca w swoich prezentacjach poświęcali również zajęciom dodatkowym, w jakich uczniowie mogą uczestniczyć, realizowanym projektom unijnym, wskazywali również na liczne sukcesy naukowe i sportowe swoich podopiecznych.

Stypendia
Wicestarosta Kolbuszowski Wojciech Cebula, podczas jednego ze spotkań w PG w Majdanie Królewskim, natomiast informował młodzież
i rodziców o dopłatach do biletów miesięcznych, finansowanych z budżetu Powiatu Kolbuszowskiego, o bezpłatnych zajęciach na pływalni, realizowanych w ramach zajęć z wychowania fizycznego, których koszt pokrywa Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego, jak również o Stypendiach Starosty Kolbuszowskiego, przyznawanych zdolnej i osiągającej wysokie wyniki w nauce młodzieży. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że od nowego roku szkolnego ta gratyfikacja finansowa nie będzie jedyną formą docenienia wyróżniających się wysokimi wynikami uczniów. Już wkrótce stypendia będą przyznawane również przez dyrektorów poszczególnych szkół.

Dla uczniów
Każdy z gimnazjalistów podczas spotkania otrzymał teczkę wraz z listem od Starosty Kolbuszowskiego Józefa Kardysia, ukazującym atuty szkół ponadgimnazjalnych funkcjonujących w naszym powiecie oraz materiały promujące szkoły ponadgimnazjalne i Powiat Kolbuszowski.