Dziś jest: Sobota, 23.2.2019 08:54

Kolbuszowa

 

Aktualności

Spotkania z gimnazjalistami w szkołach

01-02-2018


Rozpoczęły się już spotkania władz Powiatu Kolbuszowskiego oraz dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych z uczniami klas trzecich gimnazjów, podczas których prezentowana jest oferta edukacyjna kolbuszowskich szkół średnich. 
 
Do tej pory przedstawiciele Samorządu Powiatu Kolbuszowskiego wraz z dyrektorami szkół odwiedzili: Publiczną Szkołę Podstawową w Majdanie Królewskim, Szkołę Podstawową w Kupnie, Szkołę Podstawową w Widełce, Publiczne Gimnazjum w Niwiskach oraz Szkołę Podstawową w Dzikowcu i Szkołę Podstawową w Wilczej Woli. Spotkania w tych placówkach odbywały się zarówno z uczniami klas trzecich gimnazjum oraz ich rodzicami.  
 
Sukcesy i zajęcia dodatkowe 
Podczas spotkań młodzież przede wszystkim była informowana o kierunkach kształcenia jakie oferuje: Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej, Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej oraz Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni. Dyrektorzy szkół średnich sporo miejsca w swoich prezentacjach poświęcali również zajęciom dodatkowym, w jakich uczniowie mogą uczestniczyć, realizowanym projektom unijnym, wskazywali również na liczne sukcesy naukowe i sportowe swoich podopiecznych.  
 
Stypendia 
Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś i Wicestarosta Wojciech Cebula, podczas spotkań, natomiast informowali młodzież i rodziców o dopłatach do biletów miesięcznych, finansowanych z budżetu Powiatu Kolbuszowskiego, o bezpłatnych zajęciach na pływalni, realizowanych w ramach zajęć z wychowania fizycznego, których koszt pokrywa Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego, jak również o Stypendiach Powiatu Kolbuszowskiego, przyznawanych zdolnej i osiągającej wysokie wyniki w nauce młodzieży. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że od nowego roku szkolnego ta gratyfikacja finansowa nie jest jedyną formą docenienia wyróżniających się wysokimi wynikami uczniów. Stypendia przyznają również dyrektorzy poszczególnych szkół.
 
Dla uczniów 
Każdy z gimnazjalistów podczas spotkania otrzymał materiały promujące szkoły ponadgimnazjalne i Powiat Kolbuszowski. 

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

  ul. 11-go Listopada 10
       36-100 Kolbuszowa
           
        NIP: 814-15-73-682
 REGON: 690581382

Informacja:

tel:  17 744 57 71,
      17 227 58 80
fax: 17 227 15 23

Godziny otwarcia urzędu:

            poniedziałki - 8:00 - 16:00

 od wtorku do piątku - 7:30 - 15:30


© 2015 - Powiat Kolbuszowski
Realizacja: Ideo