Dziś jest: Środa, 24.4.2024 14:28

Spotkanie opłatkowe z Samorządami Uczniowskimi

12-01-2017
Wyzbycie się żalów, wzajemnych pretensji, dostrzeganie i pielęgnowanie dobra, które należy pomnażać i się nim zachwycać – to główne przesłania występu jasełkowego, zaprezentowanego przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych z Kolbuszowej podczas tegorocznego spotkania opłatkowego.

W spotkaniu opłatkowo-noworocznym, które odbyło się we wtorek (10 stycznia) udział wzięły wszystkie Samorządy Uczniowskie ze szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu oraz ich opiekunowie. Uczestniczyli w nim również: władze Powiatu Kolbuszowskiego, dyrektorzy szkół oraz zaproszeni goście.

Głównym punktem wtorkowej uroczystości był występ uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej. Młodzi aktorzy w niezwykle poruszający sposób zaprezentowali jasełka, podczas których opowiedzieli historię o miłości. Nie zabrakło tradycyjnych polskich kolęd, barwnych kostiumów oraz doskonałej gry aktorskiej. Przedstawienie wspólnie z uczniami przygotowały nauczycielki: Barbara Szafraniec oraz Grażyna Pełka.

Podczas wtorkowego spotkania Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś, który zapewnił przybyłą młodzież, iż w obecnym roku szkoły ponadgimnazjalne w naszym powiecie czeka mała rewolucja w zakresie prac remontowych oraz doposażenia. W tym roku bowiem w placówkach realizowane będą dwa duże projekty unijne. – Myślę, że wszystko uda nam się pomyślnie przeprowadzić – dodał Starosta Kolbuszowski.

Ks. Lucjan Szumierz natomiast odwołał się do występu jasełkowego uczniów ZST oraz do styczniowych mrozów podkreślając, że dużo trudniejsza do przeżycia od chłodu i mrozu jest obojętność. - Życzę wam, abyście nigdy nie byli obojętni ani na zło, ani na dobro, które trzeba dostrzegać i pomnażać – zaznaczył. Następnie po wspólnej modlitwie zebrani połamali się opłatkiem i zasiedli do wspólnego posiłku, przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych z Weryni. Po poczęstunku uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi uczestniczyli we wspólnym kolędowaniu.