Dziś jest: Piątek, 18.1.2019 05:37

Kolbuszowa

 

Aktualności

Spotkanie opłatkowe z Samorządami Uczniowskimi

10-01-2018

Wyzbycie się żalów, wzajemnych pretensji, dostrzeganie i pielęgnowanie dobra, które należy pomnażać i się nim zachwycać – to główne przesłania występu jasełkowego, zaprezentowanego przez uczniów Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni podczas tegorocznego spotkania opłatkowego. 
 
W spotkaniu opłatkowo-noworocznym, które odbyło się we wtorek (9 stycznia) udział wzięły wszystkie Samorządy Uczniowskie ze szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu oraz ich opiekunowie. Uczestniczyli w nim również: władze Powiatu Kolbuszowskiego, dyrektorzy szkół oraz zaproszeni goście.
 
Głównym punktem wtorkowej uroczystości był występ uczniów Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni. Młodzi aktorzy w niezwykle poruszający sposób zaprezentowali jasełka, podczas których opowiedzieli historię o miłości. Zaznaczyli, iż Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla ludzi, dla których rodzina i ciepło domowego ogniska są największą wartością w życiu. Nie zabrakło tradycyjnych polskich kolęd, barwnych kostiumów oraz doskonałej gry aktorskiej. Przedstawienie wspólnie z uczniami przygotowały nauczycielki: Katarzyna Wachowska oraz Beata Bryk.  
 
Podczas wtorkowego spotkania Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś, podkreślił, iż obecny rok ma być rokiem bardzo udanym dla szkół ponadgimnazjalnych znajdujących się na terenie powiatu kolbuszowskiego. Wszystko za sprawą pozyskanych przy dużym wsparciu Posła na Sejm Zbigniewa Chmielowca środków przez Samorząd Powiatowy z Ministerstwa Sportu i Turystyki. - Mam tu na myśli realizację dwóch zadań w ramach Rządowego Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej: budowę dwóch kortów tenisowych przy Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej i budowę kompleksu lekkoatletycznego – wariant 200 m treningowy przy Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej – dodał Starosta Kolbuszowski.
 
Proboszcz Kolbuszowskiej Kolegiaty pw. Wszystkich Świętych Ks. kanonik Lucjan Szumierz  natomiast odwołał się do występu jasełkowego uczniów ZSA-E w Weryni podkreślając, że dużo trudniejsza do przeżycia od chłodu i mrozu jest obojętność. - Życzę wam, abyście nigdy nie byli obojętni ani na zło, ani na dobro, które trzeba dostrzegać i pomnażać – zaznaczył.
 
Następnie po wspólnej modlitwie zebrani połamali się opłatkiem i zasiedli do wspólnego posiłku, przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych z Weryni. Po poczęstunku uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi uczestniczyli we wspólnym kolędowaniu.







 

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

  ul. 11-go Listopada 10
       36-100 Kolbuszowa
           
        NIP: 814-15-73-682
 REGON: 690581382

Informacja:

tel:  17 744 57 71,
      17 227 58 80
fax: 17 227 15 23

Godziny otwarcia urzędu:

            poniedziałki - 8:00 - 16:00

 od wtorku do piątku - 7:30 - 15:30


© 2015 - Powiat Kolbuszowski
Realizacja: Ideo