Dziś jest: Sobota, 23.9.2023 20:00

Kolbuszowa

 

Aktualności

Spotkanie Opłatkowo-Noworoczne z Samorządami Uczniowskimi

09-01-2020
Serdeczne życzenia, wesoły dźwięk kolęd, dużo uśmiechu, doskonała gra aktorska i tradycyjne potrawy wigilijne – pod takim znakiem upłynęło Spotkanie Opłatkowo-Noworoczne z uczniami szkół ponadpodstawowych z powiatu kolbuszowskiego (8 stycznia).
 
Spotkanie noworoczne z młodzieżą i wspólne kolędowanie już na stałe wpisało się do kalendarza imprez kulturalnych. Rok rocznie przedstawiciele szkół średnich z naszego powiatu tj. Zespołu Szkół Technicznych z Kolbuszowej, Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych z Weryni oraz Liceum ogólnokształcącego z Kolbuszowej odwiedzają Starostwo Powiatowe, gdzie spotykają się z Zarządem Powiatu Kolbuszowskiego oraz zaproszonymi gośćmi, aby wspólnie kolędować. W tegorocznym spotkaniu uczestniczyli: Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś, Wicestarosta Kolbuszowski Wojciech Cebula, Skarbnik Powiatu Małgorzata Mokrzycka-Kwaśnik, członkowie Zarządu Powiatu: Henryk Wojdyło, Marek Kuna i Józef Prymon, przewodniczący Rady Powiatu Mieczysław Burek, przewodnicząca Komisji Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Grażyna Wyka, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogiczna Elżbieta Mikołajczyk, dyrektorzy szkół oraz zaproszeni goście.
 
Wspólne kolędowanie
Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło przedstawienie jasełkowe, wykonane przez uczniów z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych z Weryni. Nad ich przygotowaniem i przeprowadzeniem czuwali nauczyciele: Anna Kiwak oraz Witold Cesarz. Opiekunowie, zadbali nie tylko o ciekawy scenariusz, barwne kostiumy, ale także „efekty specjalne”. Młodzież z kolei bardzo swobodnie czuła się przed zebraną publicznością, odkrywając ukryte talenty wokalne. Muzyka rozbrzmiewała ze sceny, zachęcając do wspólnego kolędowania. Po jasełkach i modlitwie, którą poprowadził ks. Dziekan Lucjan Szumierz nastąpiło składanie życzeń i kosztowanie tradycyjnych potraw, przygotowanych przez niezawodną młodzież z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych z Weryni.
Barbara Żarkowska
 

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

  ul. 11-go Listopada 10
       36-100 Kolbuszowa
           
        NIP: 814-15-73-682
 REGON: 690581382

Informacja:

tel:  17 744 57 71,
      17 227 58 80
fax: 17 227 15 23

Godziny otwarcia urzędu:

            poniedziałki - 8:00 - 16:00

 od wtorku do piątku - 7:30 - 15:30


© 2015 - Powiat Kolbuszowski
Realizacja: Ideo