Dziś jest: Piątek, 29.3.2024 02:18

Spotkanie szkół promujących zdrowie powiatu kolbuszowskiego

31-05-2005

24 maja 2005 roku w Gminnym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Raniżowie odbyło się spotkanie integracyjne szkół promujące zdrowie pod hasłem „Promuj Zdrowie w Raniżowie”. Impreza została zorganizowana przez wójta gminy Raniżów pana Jana Niemczyka, Gminne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Raniżowie, Szkołę Podstawową w Raniżowie i Rejonowy Zespół Wspierający Szkoły Promujące Zdrowie w Kolbuszowej.

W uroczystościach uczestniczyły ponad 80-u uczniów i nauczycieli z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych z całego powiatu kolbuszowskiego. Koordynatorami programu były panie: Urszula Chmielowska i Irena Kobylarz.

Uroczystego otwarcia spotkania dokonał pan Jan Niemczyk, wójt gminy Raniżów i pani Zofia Suska, dyrektor Gminnego Gimnazjum  w Raniżowie i pan Jerzy Surdej, dyrektor Szkoły Podstawowej w Raniżowie. Po zakończeniu części oficjalnej, poszczególne szkoły zaprezentowały swoje programy artystyczne, w których przedstawiły korzyści płynące z zdrowego trybu życia. Zgodnie z tradycją promowano i degustowano zdrową żywność, którą wcześniej przygotowali sami uczniowie. Korzystając z pięknej pogody, uczestnicy przenieśli się na zewnątrz, gdzie brali udział w różnego rodzaju grach i zabawach ruchowe.

Wśród gości byli m.in.: pan Stanisław Samojedny, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Raniżowie; pani Barbara Wolny, rejonowy koordynator szkół promujących zdrowie; pani Katarzyna Cesarz, szef działu promocji i kultury w powiecie kolbuszowskim i pani Marzena Dragan, pracownik obsługi Rady Powiat Kolbuszowskiego.