Dziś jest: Czwartek, 18.4.2024 21:07

Spotkanie z dyrektorami szkół

16-12-2019
We wtorek (10 grudnia), w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej, odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli dyrektorzy szkół podstawowych i średnich z powiatu kolbuszowskiego.

Podczas spotkania dyrektorzy szkół prezentowali aktualną ofertę edukacyjną i sportową. Była to dokonała okazja do dyskusji nad przedstawionymi propozycjami oraz wymienienie się spostrzeżeniami.

Dobre warunki
Spotkanie otworzył Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś. Na samym wstępie zaznaczył, że dla Samorządu Powiatu Kolbuszowskiego zawsze najważniejsi byli i są uczniowie. – To dla nich przygotowujemy bazę dydaktyczną i sportową, dla nich dbamy o jak najlepsze wyposażenie placówek – mówił Starosta Kolbuszowski. – Dzięki temu uczniowie mogą uczyć się w naprawdę dobrych warunkach oraz rozwijać swoje umiejętności praktyczne w świetnie wyposażonych pracowniach – dodał. Podkreślał, że na markę szkół średnich, funkcjonujących w powiecie kolbuszowskim pracuje każdy z obecnych. – Wasza rola w tym zakresie jest bardzo duża – wskazywał, jednocześnie zachęcając do dyskusji nad obecną ofertą dydaktyczną szkół.

Dowozy bez problemów
Podczas spotkania poruszano również temat dotyczący dojazdów uczniów do szkół. – My jako Samorząd Powiatowy dbamy o dowóz uczniów z poszczególnych miejscowości i reagujemy na każdy sygnał, dotyczący problemów z tym związanych. Aktualnie wszystkie trasy są zabezpieczone – mówił Starosta Kolbuszowski.

W gronie najlepszych
Z kolei Dariusz Fus, dyrektor kolbuszowskiego Liceum Ogólnokształcącego zaznaczył, że w szkole, którą zarządza znajduje się szerokie grono uczniów, zdobywających doskonałe wyniki w nauce. – Mamy wielu olimpijczyków oraz laureatów konkursów. Znajdujemy się w dziesiątce najlepszych szkół, jeśli idzie o osiągnięcia sportowe. Mamy także bardzo dobre wyniki maturalne – mówił dyrektor. Zbigniew Bogacz, dyrektor Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych z Weryni natomiast wskazywał na bardzo dobre wyposażenie placówki, którą zarządza. – W naszej szkole rozwijamy pasje i zainteresowania uczniów, organizując różne kursy i szkolenia. Nasi uczniowie wyjeżdżają na staże zagraniczne do Włoch, Hiszpanii i Portugalii – wymieniał dyrektor.

Dobre przygotowanie
Grażyna Pełka, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych z Kolbuszowej z kolei podkreślała, że atutem szkoły, którą kieruje jest bardzo dobre przygotowanie uczniów do zawodu. Jest to możliwe dzięki świetnie wyposażonym pracowniom oraz laboratoriom w Centrum Kształcenia Zawodowego. Oprócz tego szkoła stawia na wdrażanie innowacji pedagogicznych, promowanie wartości patriotycznych oraz rozwijanie zainteresowań sportowych.

Dopłaty i darmowy basen
Starosta Kolbuszowski dodał również, że Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego wspiera młodzież poprzez dopłaty do biletów miesięcznych – dla uczniów klas pierwszych dopłata ta wynosi 50 proc. wartości biletu, zaś dla pozostałych klas – 30 procent. Uczniowie mogą także bezpłatnie korzystać z zajęć organizowanych na kolbuszowskiej pływalni, w ramach wychowania fizycznego. – W planach mamy budowę dużego parkingu dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych, natomiast przy Liceum powstanie profesjonalna strzelnica – zapowiedział Starosta Kolbuszowski.