Dziś jest: Piątek, 29.3.2024 11:31

Spotkanie z dyrektorami szkół podstawowych z oddziałami klas gimnazjalnych i dyrektorami gimnazjów

15-01-2018

Przedstawienie oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych, wsparcia płynącego ze strony Samorządu Powiatu Kolbuszowskiego w kierunku uczniów, wybierających nasze szkoły średnie oraz promocja tychże placówek wśród młodzieży gimnazjalnej – to główne tematy, podejmowane podczas spotkania, zorganizowanego w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej (12 stycznia).

W spotkaniu uczestniczyły władze Powiatu Kolbuszowskiego – Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś, Wicestarosta Wojciech Cebula, Wójt Gminy Niwiska Elżbieta Wróbel, kierownik Biura Obsługi Jednostek Samorządu Powiatowego Bogusława Bryk, dyrektorzy szkół podstawowych z oddziałami klas gimnazjalnych i dyrektorzy gimnazjów z naszego powiatu oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych. Celem spotkania była dyskusja na temat współpracy szkół podstawowych z oddziałami klas gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kolbuszowskiego.

Obecni na spotkaniu dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych przedstawili oferty edukacyjne poszczególnych placówek oraz projektów, realizowanych w każdej ze szkół. Rozmawiano również o planowanych pracach remontowych i modernizacyjnych w szkołach. Starosta Kolbuszowski poinformował, iż cały czas trwają starania, aby powstała profesjonalna strzelnica. Wspomniał o realizowanej inwestycji przy Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej, jaką jest budowa kortu tenisowego. Dodał również, iż w bieżącym roku przy Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej powstanie kompleks lekkoatletyczny – wariant 200 m treningowy. Ponadto zapewnił, że w dalszym ciągu Powiat Kolbuszowski dopłaca do biletów miesięcznych uczniom klas I, II, III i IV. Starosta dodał również, iż trwają dyskusje, aby wysokość dopłaty do biletów dla młodzieży została zwiększona, jeszcze w tym roku szkolnym. Zapewnił, że nadal udzielane będą stypendia dla zdolnej i osiągającej wysokie wyniki w nauce i sporcie młodzieży.

W ramach promocji szkół ponadgimnazjalnych, wzorem lat ubiegłych, prowadzone będą spotkania z uczniami gimnazjum klas III, ich rodzicami oraz nauczycielami. Wszyscy dyrektorzy szkół podstawowych z oddziałami klas gimnazjalnych i dyrektorzy gimnazjów, obecni na spotkaniu, wyrazili chęć udziału w tego typu spotkaniach.

Ponadto, w ramach działań promocyjnych, dla uczniów klas trzecich gimnazjum zostaną zorganizowane specjalne zajęcia różnego rodzaju. Będą to m.in. warsztaty: literackie, biologiczne, chemiczne, informatyczne, kulinarne, rozgrywki sportowe oraz wiele innych. Ich celem będzie zapoznanie młodzieży gimnazjalnej z kierunkami oraz bazą dydaktyczną poszczególnych szkół ponadgimnazjalnych, funkcjonujących na terenie powiatu kolbuszowskiego.