Dziś jest: Środa, 21.8.2019 10:23

Kolbuszowa

 

Aktualności

Sprzęt warty kilkaset tysięcy złotych

31-01-2019
600 tys. zł otrzymał Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego z budżetu państwa na zakup wyposażenia medycznego do kolbuszowskiego Szpitala Powiatowego. Z własnego budżetu na te zadania Samorząd dołożył 151 800 zł. W rezultacie kolbuszowska lecznica wzbogaciła się o nowy sprzęt warty 751 800 zł.
 
Wysiłki dotyczące pozyskania dotacji na zakup potrzebnego sprzętu medycznego do Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej władze Powiatu Kolbuszowskiego wspólnie z posłem RP Zbigniewem Chmielowcem czyniły już od dłuższego czasu. – Nasze starania trwały dość długo – mówi poseł RP Zbigniew Chmielowiec. – Wspólnie z dyrektorem szpitala Zbigniewem Strzelczykiem uzgadnialiśmy i konsultowaliśmy jakie są najpilniejsze potrzeby w kwestii zakupu sprzętu medycznego do poszczególnych oddziałów. Zapadła decyzja, że doposażony zostanie blok operacyjny oraz oddział rehabilitacyjny – mówi poseł Chmielowiec.
 - Oddział rehabilitacyjny jest oddziałem rokującym na przyszłość, ma pełne obłożenie i tam z pewnością przyda się nowy sprzęt medyczny. Co ważne służył on będzie mieszkańcom naszego powiatu – podkreśla parlamentarzysta.
 
Wniosek do Premiera
W rezultacie Powiat Kolbuszowski złożył wniosek pn. „Podniesienie jakości świadczonych usług zdrowotnych udzielanych przez podmiot leczniczy SP ZOZ w Kolbuszowej poprzez doposażenie w specjalistyczny sprzęt medyczny oraz wymianę zużytych wyrobów medycznych” do Premiera RP na kwotę 600 tys. zł. Przedłożony dokument uzyskał akceptację, co pozowliło na zakup wyposażenia medycznego wartego kilkaset tysięcy złotych.
 
Do bloku operacyjnego
W ramach tego zadania zakupione zostało wyposażenie do bloku operacyjnego, w tym: wieża artroskopowa z kamerą 4k z kompleksowym wyposażaniem do artroskopii stawów za 200 tys. zł; zestaw do odzyskiwania krwi własnej pacjenta za 100 tys. zł; myjnia dezynfektor za kwotę 32 400 zł; przenośne urządzenie do dezynfekcji pomieszczeń (11 700 zł); cystoskop giętki warty 65 tys. zł; napęd ortopedyczny akumulatorowy (42 700 zł) oraz generator dwutlenku chloru do dezynfekcji ciepłej wody – 28700 zł. W sumie zakupiono sprzęt medyczny za 451 800 zł.
 
Do oddziału rehabilitacji leczniczej
Z kolei 300 tys. zł trafiło na zakup sprzętu medycznego do oddziału rehabilitacji leczniczej. W ramach tej kwoty zakupiono: dwie bieżnie elektryczne warte 22 tys. zł; dwa cykloergometry (urządzenie do prób wysiłkowych); bieżnię rehabilitacyjną z wysięgnikiem do podwieszania wartą 65 tys. zł; rower spinningowy (11 tys. zł); dwie szyny do ćwiczeń biernych stawu biodrowego i kolanowego (32 tys. zł); ugul z wyposażaniem (przyp. red. kabina do ćwiczeń, rehabilitacji i zawieszeń) i stołem do terapii bobath (15 tys. zł); laser skaner wysokoenergetyczny (57 tys. zł); aparat do terapii uciskowej (23 tys. zł); wirówka do kończyn górnych i dolnych (22 tys.) oraz dwa aparaty do elektroterapii (21 tys. zł).
 
Podniesienie standardów
Jak zaznacza Starosta Kolbuszowski zakup wyposażenia do bloku operacyjnego pozwoli na jego usprawnienie i unowocześnienie, w efekcie czego nastąpi znaczne podwyższenie jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych, jak również zwiększy się bezpieczeństwo i komfort dla operowanych pacjentów. Jak się okazuje z roku na rok liczba przeprowadzonych operacji w SP ZOZ sukcesywnie wzrasta. Z kolei zakup sprzętu do oddziału rehabilitacyjnego pozwoli na poszerzenie liczby stanowisk do rehabilitacji indywidualnej pacjenta, wpłynie również na poprawę efektywności i wydajności procesu rehabilitacji oraz usprawni pracę z większą liczbą pacjentów w tym samym czasie.
 
Ponadmilionowa dotacja na sprzęt
Poseł Zbigniew Chmielowiec podkreśla, że starania dotyczące pozyskania dotacji na sprzęt medyczny i doposażenie innych oddziałów lub jednostek kolbuszowskiego szpitala będą czynione w przyszłości. – Będziemy starać się o dotację również na zakup wyposażanie do innych oddziałów. Przypomnę, że w ostatnim czasie z budżetu państwa udało nam się pozyskać 744 tys. zł. Fundusze te pozwoliły na zakup karetki pogotowia ratunkowego wraz z wyposażaniem, sprzętu medycznego do oddziału urologicznego oraz sterylizatora parowego. Zakupione zostały także dwa agregaty prądotwórcze. – Łącznie w ostatnim czasie do kolbuszowskiego szpitala trafiła dotacja w wysokości prawie półtora miliona złotych – podkreśla poseł Zbigniew Chmielowiec.
Barbara Żarkowska  

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

  ul. 11-go Listopada 10
       36-100 Kolbuszowa
           
        NIP: 814-15-73-682
 REGON: 690581382

Informacja:

tel:  17 744 57 71,
      17 227 58 80
fax: 17 227 15 23

Godziny otwarcia urzędu:

            poniedziałki - 8:00 - 16:00

 od wtorku do piątku - 7:30 - 15:30


© 2015 - Powiat Kolbuszowski
Realizacja: Ideo