Dziś jest: Piątek, 19.4.2024 03:03

Starosta pożegnał Papieża

13-04-2005

Starosta powiatu kolbuszowskiego pan Bogdan Romaniuk przebywał w Rzymie 5 dni, gdzie brał udział w uroczystościach pogrzebowych Jana Pawła II. Razem z panem starostą w drogę do Watykanu wyruszył radny powiatowy pan Dariusz Bździkot i pan Jan Wlazło, inspektor wydziału organizacyjnego kolbuszowskiego starostwa. Panowie wzięli ze sobą ogromną biało-czerwoną flagę, ozdobioną godłem powiatu kolbuszowskiego. Efektowny gadżet, wykonały pracownice działu promocji kultury w powiecie kolbuszowskim, pod przewodnictwem pani sekretarz Elżbiety Wróbel. Z inną grupa pojechał inny przedstawiciel naszego powiatu pan Stefan Orzech, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kolbuszowskiego.

- Wyruszyliśmy z Rzeszowa w środę 6 kwietnia o 9.00 specjalnie wynajętym autokarem, w którym znajdowali się ludzie z całego Podkarpacia - relacjonuje pan starosta – Do Rzymu zawitaliśmy po 29 godzinach jazdy. Początkowo nie wierzyłem, że uda się dostać do Ojca Świętego, jednak po czterech godzinach stania w kolejce dostąpiliśmy tego zaszczytu. Nie zapomnę nigdy morza ludzi, którzy szli w stronę bazyliki. W nocy spaliśmy pod gołym niebem na brukowanej nawierzchni jednej z bocznej uliczek Watykanu. Jakimś cudem udało nam się dostać następnego dnia na Plac Św. Piotra, gdzie zajęliśmy drugi sektor. Na mszy pogrzebowej najbardziej wzruszyły mnie słowa kardynała Josepha Ratzingera – „...od tej pory będzie nam błogosławił z okna Pana”. W tym momencie rozległy się kilkuminutowe burzliwe oklaski, ludzie płakali, krzyczeli... Nigdy się nie spodziewałem, że kiedykolwiek uda mi się być tak blisko naszego Ojca Świętego.