Dziś jest: Czwartek, 25.4.2024 14:39

Strażacy w akcji !

21-09-2017

W niedzielę, 17 września, na stadionie
sportowym w Niwiskach, przeprowadzone zostały X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Wzięło w nich udział 16 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z całego powiatu kolbuszowskiego (w tym 4 drużyny żeńskie).

Punktualnie o godz. 14, w niedzielne popołudnie, na stadionie sportowym w Niwiskach rozpoczęły się jubileuszowe dziesiąte już zmagania strażaków ochotników z naszego powiatu. W otwarciu uczestniczył m.in. Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś, Zastępca Wójta Gminy Niwiska Jolanta Marut oraz Komendant PSP w Kolbuszowej st. bryg. Florian Pelczar. Zawody natomiast poprowadził Ryszard Skowron – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Kolbuszowej. Oczywiście nie zabrakło drużyn OSP, gotowych do sportowej rywalizacji.

Zwycięzcy!
W szranki o tytuł najlepszej drużyny stanęły nie tylko zespoły męskie, ale również damskie. Na bieżni i murawie zaprezentowały się panie ze Staniszewskiego, Zielonki, Kupna oraz Kolbuszowej Dolnej. Strażaczki dzielnie radziły sobie zarówno ze sztafetą jak i bojówką. Ostatecznie w tej grupie zwyciężyły przedstawicielki Sołectwa Zielonka. Gratulujemy.
Natomiast wśród drużyn męskich bezkonkurencyjni okazali się strażacy OSP z Zielonki, do których powędrował okazały puchar ufundowany przez Starostę Kolbuszowskiego. Na drugim miejscu znaleźli się ochotnicy z Kupna, zaś na trzecim jednostka OSP Majdan Królewski. Tuż za podium uplasowali się strażacy z Cmolasu, zajmując czwarte miejsce.

Wyniki X Powiatowych zawodów sportowo – pożarniczych jednostek OSP:

Grupa A (mężczyźni)

Miejsce 1 – OSP Zielonka