Dziś jest: Czwartek, 28.3.2024 18:59

Sukces mieszkanki naszego powiatu

21-04-2005

Justyna Stec, za wybitne wyniki naukowe dostała się w ekskluzywny szereg Międzynarodowego Towarzystwa Ludzi Ponadprzeciętnych „Golden Key”. Nieprzeciętna 23-latka z Majdanu Królewskiego od ponad dwóch lat jest studentką Ekonomii na Hunter College University of New York City.

Szczęśliwa posiadaczka „Golden Key” z wyróżnieniem ukończyła Szkołę Podstawowej im. Marii Curie Skłodowskiej w Majdanie Królewskim. Od samego początku kładła ogromny nacisk na naukę języka angielskiego, była laureatką wielu anglistycznych konkursów.

Po ukończeniu majdańskiej podstawówki Justyna pobierała nauki w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu, które również ukończyła z wyróżnieniem. Na studia wybrała się do Krakowa, gdzie na Akademii Ekonomicznej zgłębiała tajniki handlu zagranicznego. Po dwóch latach wyjechała do Ameryki, zarobić na studia.

Po krótkim czasie aklimatyzacji Justyna otrzymała wizę studencką i zaczęła kontynuować rozpoczęte jeszcze w Krakowie studia. Od samego początku pod względem wyników w nauce mieści się w ścisłej czołówce studentów i dlatego też została uhonorowana „złotym kluczem”. Już teraz dostała wstępną ofertę pracy w jednym z największych amerykańskich banków HSBC. Z drugiej strony dziekan zaproponował jej sfinansowanie studiów doktoranckich.

Międzynarodowe Towarzystwo Ludzi Ponadprzeciętnych „Golden Key” zostało założone 25 lat temu w Atlancie. Posiada 335 filii, m.in. w USA, Australii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Malezji i RPA. Misją stowarzyszenia jest budowanie globalnego dobrobytu poprzez dawanie możliwości rozwoju poszczególnym jednostkom o wybitnej inteligencji.