Dziś jest: Czwartek, 25.4.2024 16:09

Sukcesy naszych uczniów

22-06-2016
Uczniowie z ZSAE w...
Sukcesy uczniów naszych szkół ponadgimnazjalnych

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KOLBUSZOWEJ

Warsztaty w Klasie Akademickiej
Dwudziestego maja, w Pozawydziałowym Zamiejscowym Instytucie Biotechnologii Stosowanej i Nauk Podstawowych Uniwersytetu Rzeszowskiego w Weryni odbyły się kolejne warsztaty Klasy Akademickiej. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy 2 „b” z profilu medycznego kolbuszowskiego Liceum. Zajęcia poprowadziła dr Anna Tabęcka-Łonczyńska. Podczas zajęć uczestnicy zapoznali się z procedurą wykonywania profesjonalnego preparatu mikroskopowego wykorzystywanego do badań naukowych w Zakładzie Fizjologii Zwierząt.

Sportowe talenty
Uczniowie kolbuszowskiego Liceum Ogólnokształcącego zostali Akademickimi Mistrzami Polski w piłkę ręczną podczas finału tych zawodów, który odbył się 29 maja br. w Katowicach. Tomasz Durak i Michał Potępa, bo o nich mowa znaleźli się wśród reprezentacji Uniwersytetu Rzeszowskiego i wywalczyli ten tytuł wygrywając w finale z AWF Katowice. Gratulujemy!

ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W KOLBUSZOWEJ

Zdowy dzień w szkole
Pierwszego czerwca, klasa I „c” zorganizowała Szkolny Dzień Zdrowia. W ramach obchodów tego dnia odbył się Konkurs Wiedzy o Zdrowiu pod hasłem „Wiem co jem”, w którym wzięło udział 25 uczniów z klas I i II. Największą wiedzę z tej dziedziny zaprezentowali: Patrycja Sitko, Wiktoria Drewnicka, Anna Mazan, Dorota Starzec, Ewa Rząsa z kl. I „c” oraz Mateusz Oleniacz, Daniel Bąk i Bartłomiej Partyka z kl. II „c”. Do konkursu literackiego zgłosiła się tylko jedna osoba – Paulina Sikora z kl. III „e”, która w ciągu 15 minut napisała bardzo ciekawy referat na temat zdrowego stylu życia. Z kolei uczniowie z kl. I „c” przygotowali plakaty na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, które zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym. Na wszystkich przerwach w tym dniu, w sali nr 20, odbywało się badanie tętna i ciśnienia tętniczego krwi oraz obliczanie wskaźnika BMI na podstawie pomiaru wzrostu i wagi ciała. Podsumowaniem działań promujących zdrowie była degustacja kanapek, koktajli i drobnych przekąsek przygotowanych przez grupę uczennic technikum hotelarskiego, na którą zostali zaproszeni nauczyciele oraz uczniowie.

Wycieczka dydaktyczna
Trzeciego czerwca uczniowie klas I i III Technikum Drzewnego oraz II Technikum Budowlanego wraz z opiekunami W. Mazurkiem, M. Woźniakiem i B. Durakiem wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Fabryki Mebli - BRW w Mielcu. Młodzież zaznajomiła się tam ze strukturą organizacyjną przedsiębiorstwa, zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz poszczególnymi etapami produkcji mebli. Ponadto uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z budową i zasadą działania maszyn, obrabiarek i urządzeń, linii produkcyjnych oraz obrabiarek CNC, wykorzystywanych w procesach technologicznych i produkcyjnych.

ZESPÓŁ SZKÓŁ AGROTECHNICZNO-EKONOMICZNYCH W WERYNI

Miejsce na podium!
14 maja, w siedzibie przemyskiego WORD odbył się XX Finał Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem turnieju było popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy o przepisach ruchu drogowego, upowszechnianie wiedzy z zakresu motoryzacji, a także propagowanie kulturalnych zachowań w ruchu drogowym. Ważnym elementem było także popularyzowanie zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Powiat Kolbuszowski reprezentowała drużyna z Zespołu Szkół Agrotechniczno- Ekonomicznych w Weryni w składzie: Mateusz Borawiak, Krystian Grzesiak, Szymon Urban. Uczniowie podczas turnieju zajęli wysokie drugie miejsce. Gratulujemy!

Wirtualni menadżerowie
Siódmego i ósmego czerwca w Centrum Turystki i Rekreacji WSIiZ w Kielnarowej trzyosobowa drużyna z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni walczyła w finale konkursu międzywojewódzkiego (podkarpackie, małopolskie, lubelskie i świętokrzyskie) „Wirtualny menedżer 4''. Po trudnych zmaganiach i dwóch ciężkich dniach rozgrywek, zespół ekonomistów z pierwszej klasy w składzie: Justyna Witas, Elżbieta Ślęzak i Patryk Kosiorowski uplasował się na drugim stopniu podium. Gra „Wirtualny menedżer” polegała na prowadzeniu interaktywnego przedsiębiorstwa produkcyjnego i składała się z ośmiu rund. Gratulujemy!
Opr. B. Żarkowska