Dziś jest: Piątek, 26.4.2024 02:33

Świąteczna Paczka dla rodzin z powiatu

23-12-2021
Dwie rodziny z powiatu kolbuszowskiego zostały obdarowane Świątecznymi Paczkami, przygotowanymi przez Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej.

Tradycyjnie, jak co roku, wśród pracowników Starostwa Powiatowego oraz radnych Rady Powiatu Kolbuszowskiego prowadzona była dobrowolna zbiórka. Uzyskane w ten sposób datki pozwoliły na obdarowanie potrzebujących rodzin z naszego terenu, wskazanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kolbuszowej.

Pomoc dla rodzin
W tym roku świąteczna pomoc trafiła do dwóch rodzin z gminy Raniżów. Wśród najpotrzebniejszych rzeczy, jakie zostały im dostarczone znalazła się pościel, ręczniki, obuwie, odkurzacz, podkłady higieniczne, urządzenie wspomagające poruszanie się, nawilżacz powietrza, odtwarzacz CD oraz inne wskazane przez rodziny artykuły.

Ulubione melodie
Odtwarzacz płyt CD trafił do dorosłej kobiety, która od urodzenia boryka się z niepełnosprawnością umysłową i fizyczną. Dziewczyna bardzo lubi słuchać muzyki. W domu ma dużo płyt CD z ulubionymi melodiami, jednak brakowało sprawnego odtwarzacza, który bez przeszkód pozwoliłby jej na relaksowanie się przy muzyce. Gdy świąteczna pomoc dotarła do domu kobiety cała rodzina nie kryła radości i wzruszenia. Wszyscy dziękowali za okazaną pomoc i serce.

W tym miejscu jeszcze raz dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc i zaangażowanie w przygotowanie świątecznych paczek.