Dziś jest: Czwartek, 28.3.2024 20:14

Świąteczne paczki dla rodzin

02-12-2019
Dwie rodziny z powiatu kolbuszowskiego otrzyma Świąteczne Paczki, przygotowane przez pracowników Starostwa Powiatowego, jednostek podległych oraz radnych Rady Powiatu Kolbuszowskiego.

Tradycyjnie, jak co roku, pracownicy Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej wraz z jednostkami, funkcjonującymi w urzędzie oraz radnymi Rady Powiatu, zorganizowali zbiórkę pieniężną na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla rodzin z naszego powiatu.

Potrzebujące rodziny, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej wybrane zostały przy współpracy z pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. W tym roku świąteczna pomoc trafi do matki z czworgiem dzieci w wieku 10, 8, 6 i 4 lat. Jest to rodzina zmagająca się z ubóstwem oraz niepełnosprawnością. Jej sytuacja materialna jest bardzo trudna. W ostatnim czasie rodzinie zepsuła się pralka, więc na liście najbardziej potrzebnych rzeczy znalazło się m.in. właśnie to urządzenie. Ponadto zebrane fundusze pozwoliły także na zakup butów zimowych dla dzieci, czapek, artykułów szkolnych, produktów spożywczych i chemicznych. Każde z dzieci dostanie też zabawki pod choinkę.

Druga rodzina, której sytuacja materialna jest szczególnie trudna to rodzina z trójką dzieci. Najstarsze z nich ma 14 lat, średnie 10, a najmłodsze 9 lat. Wśród najpilniejszych potrzeb rodzina wymieniła ciepłe kurtki dla dzieci, buty zimowe, artykuły spożywcze, chemiczne oraz zabawki. Wszystkie artykuły zostały już zakupione i zapakowane.

Dziękujemy wszystkim pracownikom Starostwa Powiatowego, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz radnym Rady Powiatu Kolbuszowskiego za pomoc i zaangażowanie się w świąteczną zbiórkę.