Dziś jest: Czwartek, 25.4.2024 16:37

Świąteczne spotkanie z Samorządami Uczniowskimi

14-01-2019
W piątek (11 stycznia) przedstawiciele Samorządów Uczniowskich ze szkół ponadpodstawowych z naszego powiatu spotkali się z Zarządem Powiatu Kolbuszowskiego, aby wspólnie świętować i kolędować.

Spotkanie otworzył Wicestarosta Kolbuszowski Wojciech Cebula, który przywitał wszystkich zebranych uczniów, ich opiekunów, dyrektorów szkół oraz zaproszonych gości. Następnie wręczył dwóm nauczycielkom akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Awans otrzymała pani Anna Piątek z Zespołu Szkół Technicznych oraz pani Iwona Pogoda z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych z Weryni.

W corocznym kolędowaniu uczestniczyli uczniowie z: Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych, Zespołu Szkół Technicznych oraz Liceum Ogólnokształcącego, dyrekcje szkół, Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś, Przewodniczący Rady Powiatu Mieczysław Burek, ks. Lucjan Szumierz oraz zaproszeni goście. Tradycyjne jasełka przygotowali uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych. Młodzież przedstawiła zebranym historię narodzenia Pana Jezusa oraz zwyczaje bożonarodzeniowe. Występ przeplatany był muzyką i słowami pięknych, polskich kolęd, w wykonanie których bardzo aktywnie włączył się ks. Lucjan Szumierz. Następnie wszyscy przełamali się opłatkiem i zasiedli do wspólnego spożywania wigilijnych potraw, które przygotowała młodzież z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych z Weryni. Piątkowe spotkanie zakończyło wspólne kolędowanie.