Dziś jest: Czwartek, 25.4.2024 14:37

Światowe Dni Młodzieży w Powiecie Kolbuszowskim

22-07-2016
  We wtorek, 26 lipca br. w Krakowie rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży. Poprzedzają je Dni w Diecezjach i Dekanatach, które organizowane są we wszystkich diecezjach w całym kraju. Do Polski od kilku dni zjeżdżają się pielgrzymi z całego świata. Przyjezdni zostaną zakwaterowani w polskich rodzinach, a także oficjalnie przyjęci w parafiach. Wszyscy wspólnie będą czekać na rozpoczęcie Światowych Dni Młodzieży.

Do powiatu kolbuszowskiego przyjechało 161 pielgrzymów z Wenezueli, Ekwadoru, Hiszpanii, Ukrainy, Kanady, Stanów Zjednoczonych i Francji. Przybyli do naszego powiatu w związku z Dniami w Diecezji, które przygotowują młodzież do Światowych Dni Młodzieży. Celem tych dni jest zapoznanie pielgrzymów z Polską kulturą i religijnością.

Pielgrzymi będą przebywać w naszym powiecie do poniedziałku 25 lipca. Wtedy to udadzą się do Rzeszowa na „Mszę Posłania” i stamtąd specjalnym pociągiem udadzą się do Krakowa.
Pielgrzymi zostali bardzo ciepło przyjęci przez rodziny w parafiach Wszystkich Świętych i św. Brata Alberta.

W czwartek o godzinie o godz. 17:00 na Kolbuszowskim Rynku miało miejsce oficjalne przywitanie pielgrzymów przebywających na terenie powiatu kolbuszowskiego przez Dziekana Dekanatu Kolbuszowa Wschód Ks. Kazimierza Osaka, Starostę Kolbuszowskiego Józefa Kardysia i Burmistrza Kolbuszowej Jana Zubę oraz licznie zgromadzonych mieszkańców powiatu.

Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś powitał pielgrzymów słowami: „W imieniu własnym oraz Władz Powiatu Kolbuszowskiego serdecznie witam Was Drodzy Pielgrzymi, którzy przybyliście z całego świata i gościcie na naszej ziemi w Powiecie Kolbuszowskim. Zapraszam Was do poznania piękna naszej ziemi, gdzie życzliwi i gościnni mieszkańcy przywitają Was Drodzy Młodzi Przyjaciele staropolskim pozdrowieniem „Gość w dom – Bóg w dom”. Serdecznie pozdrawiam Was Wszystkich i życzę słonecznego, przyjemnego, pełnego miłych wrażeń pobytu w Powiecie Kolbuszowskim”.

Program pobytu został przewidziany tak, aby młodzież z zagranicy poznała powiat kolbuszowski, ale też miała okazję spędzić czas z rodzinami i młodzieżą.