Dziś jest: Piątek, 26.4.2024 00:54

Święto Policji Powiatu Kolbuszowskiego

22-07-2005

W piątek, 22 lipca 2005 roku w klubie „Sara” w Kolbuszowej Dolnej, miały miejsce uroczystości, związane z obchodami Dnia Policji. Gospodarzami spotkanie byli policjanci z naszego powiatu na czele z panem Franciszkiem Rybczyńskim, komendantem powiatowym policji w Kolbuszowej i jego zastępcą panem Mieczysławem Margańskim.

Świętowanie rozpoczął pan komendant Rybczyński, który przywitał poszczególnych gości. Z ramienia Starostwa Powiatowego obecni byli: pan Bogdan Romaniuk, starosta kolbuszowski wraz ze swym zastępcą panem Waldemarem Machetą; pan Józef Kardyś, przewodniczący Rady Powiatu oraz jego zastępca pan Stefan Orzech.

Poza tym na uroczystości przybyli: pan Andrzej Marchwiany, naczelnik wydziału zaopatrzenia i inwestycji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie; pan Bolesław Pezdan, emerytowany policjant a zarazem wiceprzewodniczący zarządu wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów RP; pan Józef Augustyn, wieloletni komendant milicji w Kolbuszowej; pani Jolanta Dzimiera-Darte, szefowa Prokuratury Rejonowej w Kolbuszowej; pan Robert Stącel, prezes  Sądu Rejonowego w Kolbuszowej; pan Władysław Kosiorowski, prezes zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Kolbuszowej; pan Józef Halat, prezes Powiatowej Straży Pożarnej; wszyscy burmistrzowie i wójtowie powiatu kolbuszowskiego a także dziennikarze Super Nowości i Radia Cmolas.

Za zasługi w walce z przestępczością brązowym krzyżem odznaczono podinspektora Zbigniewa Bazana, naczelnika sekcji prewencji KPP Kolbuszowa. Z kolei srebrną odznaką „zasłużonego policjanta” uhonorowani zostali: aspirant sztabowy Jerzy Micał i nadkomisarz Krzysztof Skotnicki. Z zasługi dla pożarnictwa odznaczenia otrzymali: starszy aspirant Zbigniew Twardowski, aspirant Zenon Micek i sierżant sztabowy Stanisław Kubik. Wśród wielu odznaczonych funkcjonariuszy, znalazła się jedna kobieta, a była nią starsza posterunkowa Elżbieta Blicharz.

Po uhonorowaniu wszystkich zasłużonych policjantów, głos zabrał pan starosta Romaniuk, który podziękował wszystkim funkcjonariuszom powiatu kolbuszowskiego za ich „wysiłek i zaangażowanie

W przypadku wykorzystania materiałów wymagane jest podanie źródła