Dziś jest: Sobota, 20.4.2024 02:37

Święto Policji w Kolbuszowej

26-07-2016
Policjanci i pracownicy kolbuszowskiej Komendy Powiatowej Policji, w czwartek (21 lipca), obchodzili swoje święto. Podczas uroczystego apelu funkcjonariusze KPP w Kolbuszowej otrzymali nominacje na wyższe stopnie.

W uroczystościach udział wziął I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Zbigniew Sowa oraz zaproszeni goście: Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś, Burmistrz gminy Kolbuszowa Jan Zuba, Wójt Gminy Niwiska Elżbieta Wróbel, Wójt Gminy Cmolas Eugeniusz Galek, Wójt Gminy Dzikowiec Krzysztof Klecha, Wójt Gminy Majdan Królewski Jerzy Wilk, Zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej bryg. Marek Babula, Nadleśniczy Nadleśnictwa Kolbuszowa Bartłomiej Peret, Prokurator Rejonowa Prokuratury w Kolbuszowej Joanna Kwiatkowska-Brandys, ks. Lucjan Szumierz - proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej, Przewodniczący Wojewódzkiego Zarządu NSZZ Policjantów asp. szt. Józef Bąk oraz Przewodniczący Terenowego Zarządu Stowarzyszenia Emerytów Policyjnych Czesław Matuła.

Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Kolbuszowej insp. Stanisław Babula zaznaczył, że służba w policji to zarazem bardzo zaszczytna, ale również niezwykle trudna rola. Podziękował funkcjonariuszom i pracownikom policji za zaangażowanie oraz codzienną pracę. Uroczystość była także okazją do złożenia podziękowań dla tych, którzy na co dzień wspierają pracę kolbuszowskiej policji.

Czwartkowe święto było również doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń, odznak oraz awansów. Medalem XXV-lecia Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego Policjantów odznaczono: asp. szt. Dariusza Brandysa, asp. szt. Andrzeja Pastułę, st. bryg. Floriana Pelczara - Komendanta Powiatowego PSP w Kolbuszowej, bryg. Marka Babulę - Zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Kolbuszowej oraz Bartłomieja Pereta - Nadleśniczego Nadleśnictwa Kolbuszowa. Brązową odznaką „Zasłużony Policjant” otrzymali zaś: asp. szt. Piotr Frysztak oraz asp. szt. Norbert Tylutki. Natomiast podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji w Łańcucie akt mianowania na stopień inspektora Policji otrzymał Komendant Powiatowy Policji w Kolbuszowej Stanisław Babula, zaś na stopień młodszego inspektora policji I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kolbuszowej Marzena Woźnik. Z kolei statuetkę za wielkie serce i pomoc dzieciom od Stowarzyszenia „Nasz Tarnobrzeg” otrzymała sierż. szt. Beata Chmielowiec.

Ponadto, w trakcie uroczystego apelu, 19 funkcjonariuszy z kolbuszowskiej jednostki otrzymało nominacje na wyższe stopnie. W korpusie aspirantów awansowanych zostało 11 policjantów, natomiast w korpusie podoficerów 8. Od zebranych przedstawicieli samorządów oraz współpracujących instytucji funkcjonariusze usłyszeli życzenia oraz słowa uznania i życzliwości.