Dziś jest: Sobota, 20.4.2024 04:37

Szkoły średnie z powiatu kolbuszowskiego gotowe na rekrutację

03-06-2020
Sporo nowości czeka na uczniów klas ósmych, którzy zdecydują się kontynuować naukę w szkołach ponadpodstawowych w powiecie kolbuszowskim. Absolwenci! Zapoznajcie się z ofertą naszych szkół średnich, bo naprawdę warto.

Aktualnie uczniowie kończący szkołę podstawową, w powiecie kolbuszowskim, mają do wyboru trzy szkoły średnie: Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara w Kolbuszowej, Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Kolbuszowej oraz Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. KEN w Weryni. Każda z tych placówek oferuje nowym uczniom sporo atrakcyjnych kierunków kształcenia oraz szeroki wachlarz zajęć dodatkowych.

Marzysz o zawodzie policjanta…?
Liceum Ogólnokształcące, w nadchodzącym roku szkolnym, rusza z nowym modułem kształcenia. Jest to klasa policyjno-pożarnicza. W jej ramach realizowane będą dwa odrębnie dwa moduły: policyjny. W tej klasie poznasz specyfikę pracy policjantów i pracowników służby więziennej oraz elementy prawa i kryminalistyki. Rozwiniesz swoje zainteresowania, uczestnicząc w dodatkowych zajęciach specjalizacyjnych, związanych ze służbami mundurowymi, tj. musztra, kurs samoobrony, strzelectwo, pływanie czy pierwsza pomoc. Przygotujesz się do matury i dalszej nauki w szkołach policyjnych lub rozpoczniesz pracę w policji, więziennictwie, straży granicznej i innych jednostkach mundurowych. Co więcej, absolwenci klasy policyjnej w trakcie procesu rekrutacji na uczelnie wyższe, przygotowujące do pracy w Państwowej Policji dodatkowo otrzymują dwa punkty.

…a może strażaka?
Drugi moduł, oferowany przez kolbuszowskie LO, to moduł pożarniczy. W tej klasie poznasz specyfikę pracy strażaków, nabędziesz znajomość prawa i bezpieczeństwa pożarowego, organizacji i funkcjonowania Państwowej Straży Pożarnej oraz Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego. W tej klasie rozwiniesz swoje zainteresowania, uczestnicząc w dodatkowych zajęciach specjalizacyjnych związanych ze służbami mundurowymi. Przygotujesz się do matury i dalszej nauki w szkołach aspiranckich lub w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Absolwenci klasy pożarniczej w trakcie procesu rekrutacji do szkół aspiranckich lub Szkoły Głównej Służby Pożarniczej dodatkowo otrzymują pięć punktów.

Szeroki wybór
Oprócz klasy policyjno-pożarniczej, w kolbuszowskim Liceum Ogólnokształcącym, w nowym roku szkolnym 2020/2021 planuje się również uruchomienie klasy politechnicznej, medycznej, przyrodniczo-turystycznej oraz humanistyczno-prawnej.

Dobra atmosfera
Do wyboru kolbuszowskich szkół ponadpodstawowych zachęca Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś. – Nasze szkoły cały czas się rozwijają, panuje w nich przyjazna atmosfera i korzystne warunki do nauki. Kształcenie odbywa się w jednozmianowym systemie. Ponadto oferujemy stypendia naukowe oraz dopłaty do biletów miesięcznych – wylicza szef Powiatu.