Dziś jest: Poniedziałek, 11.12.2023 10:04

Kolbuszowa

 

Aktualności

Szkoły średnie z powiatu kolbuszowskiego gotowe na rekrutację

03-06-2020
Sporo nowości czeka na uczniów klas ósmych, którzy zdecydują się kontynuować naukę w szkołach ponadpodstawowych w powiecie kolbuszowskim. Absolwenci! Zapoznajcie się z ofertą naszych szkół średnich, bo naprawdę warto.
 
Aktualnie uczniowie kończący szkołę podstawową, w powiecie kolbuszowskim, mają do wyboru trzy szkoły średnie: Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara w Kolbuszowej, Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Kolbuszowej oraz Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. KEN w Weryni. Każda z tych placówek oferuje nowym uczniom sporo atrakcyjnych kierunków kształcenia oraz szeroki wachlarz zajęć dodatkowych.
 
Marzysz o zawodzie policjanta…?
Liceum Ogólnokształcące, w nadchodzącym roku szkolnym, rusza z nowym modułem kształcenia. Jest to klasa policyjno-pożarnicza. W jej ramach realizowane będą dwa odrębnie dwa moduły: policyjny. W tej klasie poznasz specyfikę pracy policjantów i pracowników służby więziennej oraz elementy prawa i kryminalistyki. Rozwiniesz swoje zainteresowania, uczestnicząc w dodatkowych zajęciach specjalizacyjnych, związanych ze służbami mundurowymi, tj. musztra, kurs samoobrony, strzelectwo, pływanie czy pierwsza pomoc. Przygotujesz się do matury i dalszej nauki w szkołach policyjnych lub rozpoczniesz pracę w policji, więziennictwie, straży granicznej i innych jednostkach mundurowych. Co więcej, absolwenci klasy policyjnej w trakcie procesu rekrutacji na uczelnie wyższe, przygotowujące do pracy w Państwowej Policji dodatkowo otrzymują dwa punkty.
 
…a może strażaka?
Drugi moduł, oferowany przez kolbuszowskie LO, to moduł pożarniczy. W tej klasie poznasz specyfikę pracy strażaków, nabędziesz znajomość prawa i bezpieczeństwa pożarowego, organizacji i funkcjonowania Państwowej Straży Pożarnej oraz Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego. W tej klasie rozwiniesz swoje zainteresowania, uczestnicząc w dodatkowych zajęciach specjalizacyjnych związanych ze służbami mundurowymi. Przygotujesz się do matury i dalszej nauki w szkołach aspiranckich lub w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Absolwenci klasy pożarniczej w trakcie procesu rekrutacji do szkół aspiranckich lub Szkoły Głównej Służby Pożarniczej dodatkowo otrzymują pięć punktów.
 
Szeroki wybór
Oprócz klasy policyjno-pożarniczej, w kolbuszowskim Liceum Ogólnokształcącym, w nowym roku szkolnym 2020/2021 planuje się również uruchomienie klasy politechnicznej, medycznej, przyrodniczo-turystycznej oraz humanistyczno-prawnej.
 
Dobra atmosfera
Do wyboru kolbuszowskich szkół ponadpodstawowych zachęca Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś. – Nasze szkoły cały czas się rozwijają, panuje w nich przyjazna atmosfera i korzystne warunki do nauki. Kształcenie odbywa się w jednozmianowym systemie. Ponadto oferujemy stypendia naukowe oraz dopłaty do biletów miesięcznych – wylicza szef Powiatu.  
Barbara Żarkowska 

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

  ul. 11-go Listopada 10
       36-100 Kolbuszowa
           
        NIP: 814-15-73-682
 REGON: 690581382

Informacja:

tel:  17 744 57 71,
      17 227 58 80
fax: 17 227 15 23

Godziny otwarcia urzędu:

            poniedziałki - 8:00 - 16:00

 od wtorku do piątku - 7:30 - 15:30


© 2015 - Powiat Kolbuszowski
Realizacja: Ideo