Dziś jest: Piątek, 26.4.2024 19:02

SZLACHETNA PACZKA połączyła niemal 1500 osób z terenu całego powiatu!

12-12-2019
Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI, 8-9 grudnia, dostarczyli pomoc do 24 potrzebujących rodzin z terenu powiatu kolbuszowskiego – osób starszych, samotnych, rodzin z osobą niepełnosprawną oraz samotnym rodzicom. Dodatkowo 8 rodzin otrzymało pomoc w postaci paczek z żywnością i środkami chemicznymi, zebranymi dzięki hojności kolbuszowian.

W niedzielę i poniedziałek (8 i 9 grudnia) odbył się XIX finał projektu SZLACHETNA PACZKA. Był to prawdziwy „Weekend Cudów”. Paczki przygotowane przez darczyńców dla konkretnych rodzin dotarły do domów potrzebujących. Żywność, środki czystości, zimowa odzież - te rzeczy znalazły się w pudłach. Nie zabrakło też przedmiotów o które szczególnie prosiły rodziny, takie jak: meble, lodówki, pralki, kuchenka gazowa, węgiel oraz upominki – perfumy, książki, zabawki.

W sumie Paczki przygotowywało prawie 780 osób (średnio 10 osób robiło jedną paczkę). Zaangażowanie w projekt okazało się wydarzeniem społecznym, do którego angażują się rodziny, szkoły oraz grupy przyjaciół. Dla niektórych firm wspólny wybór rodziny i zakupy to coroczny, wyjątkowy rytuał.

Jesteśmy też nieziemsko szczęśliwi. Świat znowu stał się lepszy.
W każdym z nas jest dobro i moc pomagania.

W imieniu obdarowanych rodzin pragniemy przekazać słowa: DZIĘKUJEMY za otwartość, szczodrość, wrażliwość, otwarcie się na potrzeby drugiego człowieka i zaangażowanie w niesienie pomocy.  My jako Wolontariusze dziękujemy za wspaniałą współpracę. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom i Dobroczyńcom, którzy otwarli swoje serca dla innych. Dziękujemy za nieocenioną pomoc przy rozwożeniu paczek - Panom kierowcom oraz osobom, które pomagały nam dźwigać ciężkie paczki. Dziękujemy tym, którzy wsparli nasze działania i siły, przekazując nam pierogi, pizzę, gorącą zupę, wspaniały Paczkowy tort, ciasto oraz za gościnność w stworzeniu magazynu, który mieścił się w Szkole Podstawowej nr 2.
Z całego serca DZIĘKUJEMY i życzymy szczęśliwego Nowego 2020 Roku.
Dziękujemy za Waszą pomoc!
Kolbuszowska Drużyna Szlachetnej Paczki