Dziś jest: Czwartek, 18.4.2024 04:41

Tłumy gimnazjalistów na „Aktywnej Środzie”

09-02-2017
Uczniowie klas trzecich gimnazjów z terenu powiatu kolbuszowskiego gościli w kolbuszowskim Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej oraz Centrum Kształcenia Praktycznego w środę (8 lutego). Młodzież poznawała ofertę edukacyjną placówek ponadgimnazjalnych, znajdujących się w powiecie kolbuszowskim.

Gwarno i tłumnie było w środowe przedpołudnie w kolbuszowskim liceum. Wszystko za sprawą gimnazjalistów, którzy przybyli do Kolbuszowej, aby na własne oczy zobaczyć i na własne uszy usłyszeć, co oferują im szkoły ponadgimnazjalne w naszym powiecie. Młodzież serdecznie przywitał Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś wraz ze swoim zastępcą Wojciechem Cebulą oraz Zarządem Powiatu. – Drodzy uczniowie, dzisiaj gościcie w naszych szkołach ponadgimnazjalnych. Przygotowaliśmy dla was wiele ciekawych zajęć, dzięki którym lepiej poznacie ofertę edukacyjną naszych placówek. Korzystajcie i czerpcie z tego, że tu jesteście jak najwięcej. Jednocześnie zapraszam was serdecznie do naszych ponadgimnazjalnych – zakończył Starosta Kolbuszowski.

Moc wrażeń i atrakcji
Młodzież gimnazjalna na brak atrakcji podczas „Aktywnej Środy” z pewnością nie mogła narzekać. Czekały na nią bowiem różnorakie warsztaty i zajęcia przygotowane przez każdą ze szkół. Było więc bardzo słodko (warsztaty cukiernicze orgaznizowane przez Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni), kolorowo (aranżacja i dekoracja stołów – ZSAE Werynia), owocowo (zajęcia z carvingu – ZSAE w Weryni), muzycznie (występ zespołu Concordia z ZSAE w Weryni) i niebanalnie (warsztaty artystyczne – ZSAE Werynia). Nie zabrakło także warsztatów biologiczno-chemicznych, przygotowanych przez nauczycieli i uczniów Liceum Ogólnokształcącego oraz pracowników URz Wydziału Biotechnologii, zajęć polonistyczno-historycznych, jak również warsztatów naukowych z fizyki. Miłośnicy sportu natomiast mogli wziąć udział w rozgrywkach sportowych w siatkówce oraz uczestniczyć w strzelectwie sportowym. Najlepsi w rozgrywkach sportowych otrzymali okazałe puchary, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej. Lśniące statuetki trafiły do gimnazjalistów z Widełki, którzy zajęli I miejsce, uczniów Gimnazjum nr 2 w Kolbuszowej – zdobywców II miejsca oraz młodzieży z Gimnazjum nr 1 w Kolbuszowej – laureatów III miejsca. Wszystkim zawodnikom gratulujemy.

Sportowo i praktycznie
Chętni uczniowie natomiast odwiedzili Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w Kolbuszowej, które mieści się budynku Centrum Kształcenia Praktycznego. Tam zostali oprowadzeni po poszczególnych laboratoriach. Dzięki temu młodzież mogła zobaczyć na jakich urządzeniach uczniowie zdobywają praktyczne umiejętności. Z kolei w ZST na gimnazjalistów czekało „Studio Fryzur”, w którym można było podejrzeć przy pracy początkujące fryzjerki. Gimnazjaliści mogli też uczestniczyć w turnieju gier komputerowych, zajęciach z mechatroniki oraz nauce techniki wydruku 3D. Nauczyciele wychowania fizycznego ZST z kolei zadbali, aby gimnazjaliści mogli popisać się swoją sprawnością fizyczną, biorąc udział w wyciskaniu na ławeczce czy wykonywaniu „brzuszków”. Mini zawody odbywały się w trzech kategoriach wagowych: 65 kg, 80 kg, powyżej 80 kg.

Wszyscy gimnazjaliści biorący udział w środowej akcji promującej nasze szkoły ponadgimnazjalne mieli zapewniony gorący posiłek oraz napoje, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej. Jeszcze raz wszystkim dziękujemy za udział i zapraszamy do naszych szkół ponadgimnazjalnych!