Dziś jest: , 5.5.2024 23:03

Trwa nabór do szkół średnich

31-07-2008

Starosta Kolbuszowski zaprasza absolwentów gimnazjum do kontynuowania swojej nauki w jednej, ze szkół ponadgimnazjalnych znajdujących się na terenie powiatu kolbuszowskiego.

Absolwenci gimnazjum mogą kontynuować naukę w Liceum Ogólnokształcącym, przy którym znajduje się hala sportowa i nowo budowany basen. Szkoła dysponuje dobrze wyposażonym zapleczem sportowym, dydaktycznym w tym 4 pracownie internetowe oraz dwoma centrami multimedialnymi. Budynek szkoły jest odnowiony, co stwarza doskonałe warunki do nauki.

Gimnazjaliści, którzy chcą szybko zdobyć atrakcyjny zawód mogą podjąć naukę w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej lub w Zespole Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w Weryni w nowo powstałych kierunkach: Technik budownictwa, Technik informatyk, Technik handlowiec, Technik ekonomista oraz operator obrabiarek skrawających, malarz tapeciarz, monter maszyn i urządzeń w budownictwie wiejskim. Obie te szkoły wyposażone są w pracownie multimedialne i  internetowe a także w profesjonalny sprzęt dydaktyczny i naukowy oraz nowoczesne oprogramowanie. Szkoły zawodowe dają pełne przygotowanie do wykonywanych zawodów, dzięki praktykom w Centrum Kształcenia Praktycznego wyposażonego w nowoczesny park maszynowy. Szkoły prowadzą liczne zajęcia pozalekcyjne oraz pozaszkolne, które są finansowane, ze środków Unii Europejskiej. Wysoki poziom nauczania w szkołach powiatu kolbuszowskiego, wykwalifikowana kadra pedagogiczna daje gwarancje gruntownego wykształcenia i osiągnięcia wyznaczonych celów w komfortowych i idealnych warunkach do nauki.

W Imieniu Dyrektorów szkół oraz własnym serdecznie zapraszam do uczenia się i zdobywania wiedzy w naszych szkołach. Dla siebie, dla rodziców, dla naszego społeczeństwa.

Liceum Ogólnokształcące mieści się na ulicy Jana Pawła II 8. W czasie wakacji dla uczniów zainteresowanych szkołą sekretariat czynny jest w godzinach od 8 do 15 lub pod numerem telefonu 017 2272-545. Pozostałe informacje na temat szkoły i wybranych kierunków można znaleźć na stronie www.lo-kolbuszowa.szkoly.itl.pl

Zespół Szkół Technicznych mieści się na ulicy Janka Bytnara 2. W czasie wakacji dla uczniów zainteresowanych szkołą sekretariat czynny jest w godzinach od 8 do 15 lub pod numerem telefonu 017 2271-632. Pozostałe informacje na temat szkoły i wybranych kierunków można znaleźć na stronie www.zst.kolbuszowa.pl

Zespół Szkół Agrotechniczno - Ekonomicznych w czasie wakacji dla uczniów zainteresowanych szkołą sekretariat czynny jest w godzinach od 8 do 15 lub pod numerem telefonu 017 2271-441. Pozostałe informacje na temat szkoły i wybranych kierunków można znaleźć na stronie www.zsaewerynia.neostrada.pl