Dziś jest: Piątek, 19.4.2024 10:18

Uczniowie ZSA-E w Weryni aktywni w Europie!

04-04-2019
Uczniowie klas drugich i trzecich technikum, kształcących się w zawodzie technika ekonomisty biorą udział w projekcie „Aktywni w Europie”. Do tej pory w tego rodzaju przedsięwzięciu, w ramach stażu zawodowego, uczestniczyło 34 uczniów (żywieniowcy i architekci krajobrazu).

Tym razem na podbój Królestwa Wielkiej Brytanii - 29 kwietnia poleci 17-osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami. Ich pobyt za granicą potrwa do 18 maja. Młodzież będzie brać udział w praktykach zawodowych, które odbywać się będą w firmach związanych z branżą ekonomiczną w Birmingham.

Uczniowie przygotowani
Uczniowie biorący udział w projekcie zostali do niego zakwalifikowani po spełnieniu określonych kryteriów podczas procesu rekrutacji. Ekonomiści odbyli kurs języka angielskiego branżowego, zorganizowanego przez ZSA-E w Weryni, uczestniczyli również
w kursie pedagogiczno-kulturowym.

Certyfikat dla uczestników
Partnerem ze strony angielskiej jest firma Polaris Enterpise Eu, której wieloletnie doświadczenie gwarantują realizację uzgodnionego wcześniej programu pobytu. Uczniowie podczas stażu zdobywać będą umiejętności zawodowe oraz językowe, a to wszystko będzie potwierdzone zdobyciem certyfikatu ECVET oraz dokumentu Europass Mobilność.

Przyjemne z pożytecznym
W ramach  realizowanego projektu wszyscy uczestnicy będą mieć zapewniony przejazd na staż i powrót do kraju, ubezpieczenie OC, NW pokrywające koszty leczenia, zakwaterowanie, wyżywienie i wypłatę kieszonkowego podczas pobytu na stażu za granicą. W czasie wolnym od stażu uczestnicy będą objęci programem kulturowym, który umożliwi im poznanie Wielkiej Brytanii.

Lepsze szanse
Realizacja projektu przyczynia się do zwiększenia prestiżu szkoły w środowisku lokalnym oraz daje możliwość wykorzystania doświadczeń w zakresie programu POWER do realizacji kolejnych mobilności w przyszłości. Organizowane w szkole projekty dają również szansę młodym ludziom na lepszy start, a uzyskane przez nich nowe kwalifikacje zwiększą ich szanse na zdobycie pracy, zarówno na rynku  krajowym, jak i europejskim.
Opr. B. Żarkowska