Dziś jest: Poniedziałek, 28.11.2022 18:18

Kolbuszowa

 

Aktualności

Uczniowie ZSA-E w Weryni aktywni w Europie!

04-04-2019
Uczniowie klas drugich i trzecich technikum, kształcących się w zawodzie technika ekonomisty biorą udział w projekcie „Aktywni w Europie”. Do tej pory w tego rodzaju przedsięwzięciu, w ramach stażu zawodowego, uczestniczyło 34 uczniów (żywieniowcy i architekci krajobrazu). 
 
Tym razem na podbój Królestwa Wielkiej Brytanii - 29 kwietnia poleci 17-osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami. Ich pobyt za granicą potrwa do 18 maja. Młodzież będzie brać udział w praktykach zawodowych, które odbywać się będą w firmach związanych z branżą ekonomiczną w Birmingham.
 
Uczniowie przygotowani
Uczniowie biorący udział w projekcie zostali do niego zakwalifikowani po spełnieniu określonych kryteriów podczas procesu rekrutacji. Ekonomiści odbyli kurs języka angielskiego branżowego, zorganizowanego przez ZSA-E w Weryni, uczestniczyli również
w kursie pedagogiczno-kulturowym.
 
Certyfikat dla uczestników
Partnerem ze strony angielskiej jest firma Polaris Enterpise Eu, której wieloletnie doświadczenie gwarantują realizację uzgodnionego wcześniej programu pobytu. Uczniowie podczas stażu zdobywać będą umiejętności zawodowe oraz językowe, a to wszystko będzie potwierdzone zdobyciem certyfikatu ECVET oraz dokumentu Europass Mobilność.
 
Przyjemne z pożytecznym
W ramach  realizowanego projektu wszyscy uczestnicy będą mieć zapewniony przejazd na staż i powrót do kraju, ubezpieczenie OC, NW pokrywające koszty leczenia, zakwaterowanie, wyżywienie i wypłatę kieszonkowego podczas pobytu na stażu za granicą. W czasie wolnym od stażu uczestnicy będą objęci programem kulturowym, który umożliwi im poznanie Wielkiej Brytanii.
 
Lepsze szanse
Realizacja projektu przyczynia się do zwiększenia prestiżu szkoły w środowisku lokalnym oraz daje możliwość wykorzystania doświadczeń w zakresie programu POWER do realizacji kolejnych mobilności w przyszłości. Organizowane w szkole projekty dają również szansę młodym ludziom na lepszy start, a uzyskane przez nich nowe kwalifikacje zwiększą ich szanse na zdobycie pracy, zarówno na rynku  krajowym, jak i europejskim.
Opr. B. Żarkowska 

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

  ul. 11-go Listopada 10
       36-100 Kolbuszowa
           
        NIP: 814-15-73-682
 REGON: 690581382

Informacja:

tel:  17 744 57 71,
      17 227 58 80
fax: 17 227 15 23

Godziny otwarcia urzędu:

            poniedziałki - 8:00 - 16:00

 od wtorku do piątku - 7:30 - 15:30


© 2015 - Powiat Kolbuszowski
Realizacja: Ideo