Dziś jest: Czwartek, 25.4.2024 13:59

Umowa o współpracy podpisana

16-09-2020
Dyrektor kolbuszowskiego Liceum Ogólnokształcącego podpisał umowę z komendantem Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej w sprawie współpracy obydwóch jednostek w zakresie kształcenia młodzieży.

Podpisane porozumienie o współpracy, dotyczy funkcjonowania nowej klasy policyjnej, jaka została utworzona w tym roku szkolnym w kolbuszowskim Liceum Ogólnokształcącym. Kooperacja będzie polegać przede wszystkim na wsparciu merytorycznym. – Liczę na to, że nasi uczniowie, podczas zajęć, poznają funkcjonowanie policji, jej zadania – mówił podczas podpisania porozumienia dyrektor LO Dariusz Fus. - Jestem przekonany, że ta klasa z roku na rok będzie mieć coraz więcej adeptów, i ci adepci dzięki temu, że będą mogli uczyć się w tej klasie, będą mieć łatwiejszy wstęp do szkół policyjnych – dodał dyrektor. Jednocześnie przypomniał, że absolwenci klas policyjnych mają dodatkowe dwa punkty podczas rekrutacji.

Profesjonalne warunki
Z podjętej współpracy zadowolony jest również Komendant Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej insp. Stanisław Babula. - Nam też jest bardzo miło i przyjemnie, że w powiecie kolbuszowskim, w liceum ogólnokształcącym, powstała taka klasa. Liczy ona obecnie 12 osób, jednak myślę, że w kolejnych latach liczba ta będzie się zwiększać – podkreślił insp. Babula. Inicjatywę współpracy między kolbuszowską policją i liceum popiera także Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś. – Cieszę się, że ta współpraca została rozpoczęta. Nasi uczniowie mają doskonałe warunki do pobierania profesjonalnej nauki – mówił Starosta Kolbuszowski. - Niedługo na terenie naszego powiatu powstanie strzelnica, która będzie im służyć – dodał.
Zajęcia z zakresu wiedzy o policji prowadzić będzie kom. Jolanta Skubisz- Tęcza.