Dziś jest: Poniedziałek, 11.12.2023 11:06

Kolbuszowa

 

Aktualności

Uroczysta sesja w Starostwie Powiatowym

02-01-2020
W piątek (27 grudnia), w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej, odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu. Podczas niej, przed zebranymi, wystąpiła młodzież z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych z Weryni.
 
Młodzież w przygotowanym przedstawieniu zaprezentowali tradycyjne jasełka. Nie zabrakło również serdecznych życzeń i gratulacji. W sesji udział wzięli zaproszeni goście, wśród których wymienić można: Posła RP Zbigniewa Chmielowca, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Ewę Draus, Radnego Województwa Podkarpackiego Bogdana Romaniuka. W sesji uczestniczyli także księża: ks. kanonik Lucjan Szumierz – nowo wybrany Dziekan Dekanatu Kolbuszowa Wschód oraz ks. prałat Kazimierz Osak. Podczas uroczystej sesji Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Mieczysławem Burkiem wręczyli księdzu prałatowi podziękowania za długoletnią posługę jako Dziekana Dekanatu Kolbuszowa Wschód.  
 
Dobry rok dla Powiatu
Ciepłych słów pod adresem Zarządu Powiatu oraz całej Rady nie szczędził Poseł Zbigniew Chmielowiec. – Rok 2019 dla Powiatu Kolbuszowskiego był rokiem dobrym – powiedział podczas sesji kolbuszowski parlamentarzysta. – Dla mnie zawsze najważniejszy w powiecie był szpital. Jest to instytucja dająca pracę, ale i pomoc. Poseł zaznaczył, że problemy ze służbą zdrowia duże, szczególnie dotyczą one braku kadry lekarskiej. Parlamentarzysta podkreślił, że rozmowy dotyczące poprawy w służbie zdrowia są prowadzone przez cały czas. - Rozmowy te głównie dotyczą finansów szpitala – sprecyzował.
 
 Ważne decyzje
Z kolei w imieniu Samorządu Województwa Podkarpackiego głos zabrała Wicemarszałek Ewa Draus oraz radny Bogdan Romaniuk. - Ten rok był dobry dla Powiatu Kolbuszowskiego – zaczęła pani Draus. - Gratuluję panu Staroście, Zarządowi i Radzie Powiatu za wiele ważnych decyzji, które służą mieszkańcom. Szpital w Kolbuszowej zyskał nowe sale operacyjne i my w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego mogliśmy dołożyć do tego cegiełkę. Cieszymy się również z powziętych inicjatyw, które służą młodzieży - dodała. W imieniu włodarzy samorządów gminnych głos zabrał Burmistrz gminy Kolbuszowa Jan Zuba. Podziękował on za sprawną i owocną współpracę między samorządami. Po wystąpieniach zaproszonych gości zebrani wspólnie połamali się opłatkiem.
Barbara Żarkowska 

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

  ul. 11-go Listopada 10
       36-100 Kolbuszowa
           
        NIP: 814-15-73-682
 REGON: 690581382

Informacja:

tel:  17 744 57 71,
      17 227 58 80
fax: 17 227 15 23

Godziny otwarcia urzędu:

            poniedziałki - 8:00 - 16:00

 od wtorku do piątku - 7:30 - 15:30


© 2015 - Powiat Kolbuszowski
Realizacja: Ideo